شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

اصول طراحی دکوراسیون مغازه - پایاتک گروپ
اصول طراحی دکوراسیون مغازه

ما در این مقاله به مبحث اصول طراحی دکوراسیون مغازه می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکور مغازه، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه یکی از نکات مهم برای جذب مشتری است; به همین دلیل طراحی دکوراسیون مغازه که در مجموعه طراحی دکوراسیون تجاری قرار دارد اهمیت زیادی دارد. اگر محیط مغازه از طراحی زیبا تشکیل شده باشد، مطمئناً مشتریان بیشتری جذب خواهند شد. اما اگر از طرحی مناسب و مطلوب استفاده نکرده باشید، افراد کمتری تمایل به ورود به مغازه شما را نشان خواهند داد.

دکوراسیون داخلی مغازه باید بر اساس نکات و اصول طراحی شود. اگر دکوراسیون مغازه کاملا استاندارد و بر اساس مهارت و تجربه باشد، پس از اجرا در سریع ترین زمان طراحی و اجرا شود، تغییرات زیادی در تعداد مشتریان ایجاد می کند. ارائه دهنده خدمات طراحی دکوراسیون داخلی برای طراحی دکوراسیون مغازه شما در کنار شماست و بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

دانستن اصول طراحی دکوراسیون مغازه باعث می شود با استانداردهای این رشته آشنا شوید و هر فعالیتی را بر اساس اصول آن انجام دهید.

قطعاً وقتی کارها بر اساس اصول و قواعد انجام شود، نتیجه بهتری حاصل می شود; از طرفی اگر طراحی دکور مغازه بر اساس اصول باشد، قطعا روند جذب مشتری با سهولت بیشتری اتفاق می افتد.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی فروشگاه مد

طراحی دکوراسیون مغازه یکی از موضوعات پیچیده و تخصصی است که نیاز به مهارت، استعداد و توانایی زیادی دارد. برای انجام کارهای طراحی، ساخت و بازسازی در تهران و سایر شهرهای ایران می توانید از گروه پایا تک کمک بگیرید.

در ادامه به برخی از مهم ترین اصول و استانداردهایی که در زمینه طراحی دکوراسیون مغازه وجود دارد می پردازیم.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 2

ویترین

شاید بتوان گفت که ویترین مهمترین قسمت در طراحی دکوراسیون مغازه محسوب می شود. این روزها برای موفقیت در هر شغلی باید سعی کنید مشتریان را به سمت محصولات و خدمات خود جذب کنید. اگر طراحی دکوراسیون مغازه شما منحصر به فرد و متفاوت باشد، قطعا افراد جذب مجموعه شما خواهند شد.

استفاده از المان های مرتبط، رنگ آمیزی حرفه ای، نورپردازی و در مجموع جذابیت و تفاوت از جمله مواردی است که می تواند ویترین مغازه شما را آراسته و افراد را به سمت خود جذب کند.

علاوه بر ویترین در تزیین دیوار مغازه دقت کنید و از المان های لازم استفاده کنید.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 3

ورودی

بعد از اینکه یک ویترین استاندارد و جذاب طراحی کردید، اکنون باید تمام توجه خود را روی در ورودی متمرکز کنید. طراحی یک ورودی چشم نواز و خاص باعث جذب مشتریان برای ورود به مغازه شما می شود. در واقع با طراحی یک ورودی جذاب می توانید افراد بیشتری را به فروشگاه خود دعوت کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین فروشگاه

سیرکولاسیون

نکته دیگری که در طراحی دکوراسیون مغازه حائز اهمیت است تیراژ است. گردش، مسیر حرکت مشتری است. شما باید بهترین و راحت ترین راه را برای جابجایی مشتری با توجه به اندازه مغازه خود در نظر بگیرید. این مسیر باید به گونه ای باشد که مشتری در حین عبور به راحتی از محصولات شما بازدید کند و همچنین با افراد دیگر سر و کار نداشته باشد.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 7

چیدمان محصولات

چیدمان محصولات از دیگر مواردی است که در طراحی دکوراسیون مغازه به آن توجه می شود. چیدمان باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی به تمامی محصولات و کالاها دسترسی داشته باشید.

همچنین بازدیدکنندگان می توانند به راحتی تمامی محصولات را مشاهده و بررسی کنند. اگر چیدمان به درستی انجام نشود، مشتریان برای مشاهده هر محصول یا محصولی با چالش مواجه می شوند که قطعاً می تواند بر فروش شما تأثیر بگذارد.

تاثیر رنگ ها

استفاده از رنگ های روشن و ترکیب رنگ های هماهنگ جلوه بیشتری به دکور فروشگاه لباس زنانه می بخشد. از اجناس برند و لوکس استفاده کنید، اگر از رنگ بندی مناسب برای طراحی دکوراسیون مغازه استفاده نکنید، تاثیری در جذابیت محیط نخواهد داشت; بنابراین رنگ ها تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون فروشگاه مخصوصاً با چوب دارند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون اداری مینیمال

طراحی دکوراسیون مغازه احتمالاً جزئیات کمتری نسبت به طراحی دکوراسیون منزل دارد. اما باید بدانید که مغازه یک محیط تجاری است و طراحی بنیادی آن متناسب با سلیقه مشتریان بسیار مهم است.

طراحی دکوراسیون مغازه مهمتر از طراحی داخلی منزل است; زیرا در دکوراسیون منزل فقط سلیقه صاحب خانه مد نظر است; اما در طراحی داخلی مغازه باید همه سلیقه ها در نظر گرفته شود.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 8

نورپردازی

در واقع نور یکی از عواملی است که توجه افراد را به خود جلب می کند. اگر ویترین نور نداشته باشد، ممکن است مردم بدون توجه از کنار مغازه عبور کنند. اما نور توجه آنها را جلب می کند.

تمایز و انحصار

آخرین چیزی که در مورد طراحی دکوراسیون مغازه بسیار مهم است وجود تمایز و انحصار است. طراحی دکوراسیون مغازه شما باید به گونه ای باشد که مشتریان بتوانند از بین هزاران مغازه مغازه شما را انتخاب کنند. این تفاوت باعث می شود در ذهن مشتری بمانید و جذاب به نظر برسید.

سعی کنید طراحی دکوراسیون مغازه خود را به شرکتی بسپارید که در این زمینه تخصص، مهارت و خلاقیت کافی دارد.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 0

برای طراحی دکوراسیون مغازه به چه نکاتی توجه کنیم؟

در زمینه طراحی دکوراسیون مغازه ابتدا باید وسایل اساسی و مهم را در ویترین یا مکانی خلوت قرار دهید تا دیده شوند.

مغازه هایی مانند: گل فروشی، طلافروشی و … نیاز به چیدمان خاصی ندارند; زیرا این گونه مغازه ها اجناس را در کنار یکدیگر قرار می دهند و مردم پس از مشاهده تنوع آنها به داخل مغازه می روند; اما برای ویترین لباس باید از وسایلی استفاده کرد که باعث جذب مشتری به داخل مغازه شود، فروشندگان در این مغازه ها باید از چندین مانکن با لباس های مختلف استفاده کنند تا همه سلیقه ها در آنها وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: دکور مغازه شیک

البته قبل از پرداختن به این موارد باید قیمت طراحی دکوراسیون را نیز با توجه به بودجه خود در نظر بگیرید.

طراحی دکوراسیون انواع مغازه

در بالا به طور کلی به نحوه طراحی دکوراسیون مغازه اشاره کردیم. اما در ادامه می خواهیم دکوراسیون انواع مغازه ها را بررسی کنیم تا بتوانید مناسب مغازه خود را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 4

دکوراسیون داخلی لوازم التحریر

بسیاری از کارشناسان معتقدند داشتن یک دکور زیبا و جالب به جذب مشتری کمک می کند. انسان ها به زیبایی علاقه دارند، بنابراین اگر این زیبایی را وارد مغازه خود کنید، به افزایش جذب مشتری در مغازه خود کمک کرده اید. نگران صرف هزینه برای به دست آوردن یک دکور زیبا و جذاب نباشید و مطمئن باشید در مدت زمان کوتاهی نتیجه شگفت انگیزی خواهید گرفت.

بسیاری از مشتریان فروشگاه های لوازم التحریر تنها به دلیل زیبایی فروشگاه از آن خرید می کنند و واقعاً به محصولی که خریداری می کنند نیاز ندارند.

یکی از ویژگی های خوب مغازه لوازم التحریر، تنوع رنگ و طرح های بسیار زیاد است که به شما کمک می کند دکوری شاد پر از رنگ های مختلف طراحی کنید.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 5

دکوراسیون لوازم خانگی

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون لوازم خانگی باید به آن توجه شود این است که مشتری بخواهد وسایل را در محیطی شبیه خانه ببیند تا در تصمیم گیری برای خرید اشتباه نکند و همه جوانب را بسنجید. در قرار دادن وسایل در کنار هم دقت کنید، مثلا بخاری را کنار یخچال قرار ندهید. زیرا این دو محصول در کنار هم قرار نمی گیرند.

بیشتر بخوانید: دکور دفتر اداری

از نورپردازی اولیه غافل نشوید، بسیاری از محصولاتی که توجه مشتریان را به خود جلب می کنند صرفاً به دلیل نورپردازی استاندارد هستند.

علاوه بر این موارد سعی کنید دکوراسیون مغازه را شبیه خانه کنید تا خریدار احساس کند در خانه است.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 6

فرق بین دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه و زنانه

برای جذب مشتری باید به این نکته توجه کنید که چیزهایی که خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود به فروشگاه شما بیایند با آقایان متفاوت است.

در مغازه هایی که مربوط به بانوان است باید در چیدمان و انتخاب رنگ دقت بیشتری شود. در چنین مغازه هایی بهتر است از دکوراسیون های شیک و مدرن استفاده کنید; چون خانم ها جذب مغازه های مدرن و به روز می شوند.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه 9

در مغازه هایی که اقلام مورد نیاز آقایان را می فروشند، بهتر است از سادگی و جذابیت در طراحی استفاده شود. در این نوع مغازه ها اقلام باید جلوی چشم قرار گیرند. زیرا مردان کمتر از زنان سؤال می پرسند و فقط آنچه را که می بینند می خرند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مغازه کفش فروشی

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی اسباب بازی فروشی، پوشاک، طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه، دکوراسیون دفتر وکالت و دکور مغازه و طراحی دکوراسیون مغازه لوازم التحریر و طراحی دکوراسیون داخلی مغازه …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی، دکوراسیون فروشگاه، دکور مغازه و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×