شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال - پایاتک گروپ
طراحی دکوراسیون اداری مینیمال

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکوراسیون اداری مینیمال می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکور مغازه، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال یکی از سبک هایی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این سبک ساده و زیبا است در حالی که هزینه کمی بر روی دست مدیران دارد و کمتر باعث حواس پرتی کارمندان می شود.

همچنین می تواند انرژی بیشتری در افراد ایجاد کند و در نهایت کارایی را افزایش دهد. اگر به این سبک چیدمان علاقه مند هستید یا می خواهید بدانید که چگونه یک دکور مینیمال داشته باشید، مطالعه این مقاله می تواند به شما کمک کند.

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال 1

دکوراسیون مینیمال یعنی چه؟

حتما به خوبی می دانید که این روزها طراحی و دکوراسیون داخلی اغلب بر اساس سبک مینیمال انجام می شود تا زیباتر شود و این امر هم در ادارات و هم در منازل قابل اجرا باشد. در این میان سبک اداری مینیمال یکی از نمونه سبک هایی است که می توان آن را زیرشاخه سبک مدرن دانست.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مغازه کفش فروشی

در این سبک همه چیز به صورت ساده اجرا می شود و از شلوغی سبک های کلاسیک به دور است. با خواندن ویژگی های این سبک متوجه می شوید که این سبک کاملا بر اساس سادگی است و از اکسسوری های غیر ضروری استفاده نمی کنند.

استفاده از این سبک در ادارات به کارمندان این امکان را می دهد که با آرامش بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند و از آنجایی که لوازم جانبی غیر ضروری وجود ندارد، از حواس پرتی جلوگیری می شود. به همین دلیل یکی از سبک های محبوب برای محیط های کاری همین سبک اداری مینیمال است.

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال 2

چگونه محیط کار را به سبک دکوراسیون مینیمال چیدمان کنیم؟

برای چیدمان محیط کار یا دفتر خود به سبک اداری مینیمال، مهم ترین کاری که باید انجام دهید آشنایی با قوانین آن است. در ادامه با مهم ترین نکات در این زمینه آشنا می شوید.

مبلمان مناسب برای دکوراسیون اداری مینیمال

فراموش نکنید که راز سبک طرح مینیمال اداری سادگی آن است، پس هیچگاه از مبلمان های بزرگ و پر زرق و برق استفاده نکنید. مبلمانی که می گیرید باید به اندازه ای باشد که فضای زیادی را اشغال نکند.

شما می توانید روی مبلمان مدولار حداقلی سرمایه گذاری کنید که هزینه زیادی ندارد. بهتر است سعی کنید مبلمانی را انتخاب کنید که فقط کاربردی باشد. پاهای کوتاه و ارتفاع کم، استفاده از اشکال هندسی نیز می تواند نکته مهمی برای دستیابی به مبلمانی متناسب با سبک مینیمال باشد.

بیشتر بخوانید: دکور دفتر اداری

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال 3

رنگ در دکوراسیون اداری مینیمال

اولین قدم برای رنگ در این سبک این است که رنگ هایی مانند قرمز، طلایی یا رنگ های براق را از ذهن خود دور کنید. پالت رنگی انتخاب شده برای طراحان این سبک رنگ های خنثی مانند مشکی، بژ، خاکستری، خاکستری و خاکی است که می توانید آن ها را روی زمینه سفید بازی کنید.

با این حال، رنگ مناسب برای یک فضای اداری مینیمال را می توان سفید یا رنگ های بسیار روشن در نظر گرفت که تنها چند درجه با سفید تفاوت دارند. البته اگر فکر می کنید این پالت کمی یکنواخت است، می توانید از رگه هایی از رنگ هایی مانند صورتی یا آبی پاستلی نیز استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال 4

طراحی نورپردازی دکوراسیون اداری

درست است که نورپردازی در دکوراسیون اداری مینیمال جایگاه بسیار ویژه ای دارد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون کافی شاپ مدرن و کلاسیک

اما توجه به دو نکته در این زمینه بسیار مهم است:

  • استفاده از نور طبیعی روز بر هر نوع نورپردازی دیگری ارجحیت دارد. به همین دلیل بهتر است از پنجره های بزرگ با پرده های نازک یا بدون پرده استفاده کنید تا بیشترین نور وارد اتاق شود. این نور برای کارکنان نشاط می آورد و می تواند نور مورد نیاز را تامین کند و مصرف انرژی را کاهش دهد.
  • هر نوع نورپردازی در غیاب نور طبیعی فقط جنبه کاربردی دارد. در این سبک از چراغ های سنگین و لوستر استفاده نکنید; بلکه باید از نورهای مخفی یا لوسترهایی استفاده کرد که اشکال هندسی منظمی داشته باشند و بتوانند نور محیط را تامین کنند.
طراحی دکوراسیون اداری مینیمال 8

استفاده کردن از پارتیشن اداری در طراحی دکوراسیون مینیمال اداری

اگر از سبک مینیمال استفاده می کنید و فضای کارتان پلان باز است، به فکر دیوارکشی در محیط کار نباشید تا کارمندان را از یکدیگر جدا کنید. این کار باعث شلوغی و کوچکتر شدن محیط می شود و از طراحی مینیمال دور می شوید. برای این کار از یک پارتیشن استفاده کنید. به خصوص پارتیشن شیشه ای می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

استفاده حداقلی از لوازم جانبی در طراحی مینیمال

یک قانون مهم را به خاطر بسپارید. اکسسوری هایی که فقط جنبه زیبایی دارند، اصلا با سبک مینیمال اداری همخوانی ندارند. یعنی فقط با وسایلی که در طول روز استفاده می کنید سعی کنید چیدمانی زیبا داشته باشید، مبلمان سنگین یا آباژور را فراموش کنید و از مجسمه ها و تابلوهای پر نقش و نگار کمک نگیرید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مطب پزشک

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال 6

نحوه چیدمان ست اداری رومیزی در دکوراسیون مینیمال

مانند هر قسمت دیگر از دفتر خود، باید از قرار دادن وسایل غیر ضروری روی میز خودداری کنید. لوازم التحریری که روی میز یا کامپیوترتان می گذارید نباید زیبا باشد و بهتر است همه وسایل شما کاربردی باشند. بهتر است از شلوغی میز خودداری کنید و میز خود را فقط با چند مورد محدود بچینید.

سقف در دکوراسیون اداری به سبک مینیمال

بهتر است رنگ سفید را برای سقف انتخاب کنید. این کار فضا را بزرگتر نشان می دهد و با سبک مینیمال همخوانی دارد. بهتر است هیچ نقش و نگار یا طرح برجسته ای روی سقف کار نکنید و با یک لوستر ساده یا چراغ های توکار زیبایی سقف را دو چندان کنید.

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال 7

استفاده از کاغذ دیواری و دیوارپوش به صورت حداقلی

کاغذ دیواری باید کاملا ساده و متناسب با رنگ اصلی دکوراسیون باشد. اما برای اینکه از یکنواختی دوری کنید بهترین کار این است که سعی کنید کاغذ دیواری تک رنگ انتخاب کنید و در نهایت با بافت های مختلف از سادگی دوری کنید.

طراحی دفتر مدیریت به صورت مینیمال

برای اتاق مدیریت بهترین انتخاب رنگ های خنثی مانند خاکستری و سفید یا خاکی و سفید است. می توانید آن را با یک میز ساده اما چوبی کامل کنید. از پرده های بلند و ساده استفاده کنید و سعی کنید روی میز را با حداقل مواد بپوشانید. از میز و صندلی های ساده برای مشتریان کمک بگیرید و طرح کاغذ دیواری را با روش های ساده و عمودی برای کمک به ارتفاع دیوار انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون بوتیک لباس زنانه

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی اسباب بازی فروشی، پوشاک، طراحی دکور اسباب بازی فروشی، دکوراسیون دفتر وکالت و ویترین مغازه پوشاک و طراحی دکور دفتر املاک و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×