شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکور مغازه کوچک | پایاتک گروپ - 09121641842 – 02188559485
طراحی دکور مغازه کوچک - طراحی دکوراسیون مغازه کوچک - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - دکوراسیون داخلی مغازه

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکور مغازه کوچک می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی هایپر مارکت 

ایده های طراحی دکور مغازه کوچک

1- در دکور مغازه کوچک از شلوغی و هرج‌ و مرج خودداری کنید

در دکوراسیون یک مغازه کوچک می بایست بتوانید نظم محیط را حفظ نمائید، در‌ غیر این‌ صورت محیط جالبی در مغازه کوچکتان ایجاد نخواهد شد. یک مغازه منظم و سازماندهی شده در مقایسه با یک مغازه شلوغ، مشتری های بیشتری به خود جلب می نماید. در صورتی که مغازه کوچک شما بیشتر از حد شلوغ باشد و محصولات و کالاهای خودتان را در هر گوشه‌ای از فروشگاهتان چیده باشید، برای مشتری خوشایند نمی باشد و به او احساس سردرگمی و خفگی دست خواهد داد. اگر در خرید لوازم مغازه کوچکتان دقت نکرده و ابعاد دکور را متناسب با متراژ مغازه انتخاب ننمائید، کوچکی مغازه شما زیادتر به‌ چشم خواهد آمد. به‌ طور مثال در خرید میز کامپیوتر یا میز پیشخوان برای بخش صندوق‌ داری که یکی از قطب‌ های اصلی فروشگاه محسوب می شود باید توجه زیادی داشته باشید تا شلوغی مغازه شما را دوچندان ننماید.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مهدکودک 

2- طراحی ویترین سراسری؛

فاکتور مهمی در بزرگ جلوه دادن دکوراسیون مغازه

در طراحی دکور مغازه، طراحی ویترین خیلی مهم می باشد، چون ویترین در کوتاه‌ ترین زمان ممکن با ذهن بیننده رابطه برقرار مینماید. در حقیقت این ویترین می باشد که مشتریان را ترغیب می نماید تا وارد مغازه شده و خرید کنند. به‌ همین علت برای رونق کسب‌ و کار خودتان و جذب مشتری می بایست به ظاهر مغازه توجه بشود، خصوصا در صورتی که مغازه کوچک باشد. ویترین مغازه کوچک می بایست طوری باشد که در مقابل مغازه‌ های بزرگ اطراف هم جذابیت خود حفظ نماید و تفاوت چشمگیری در طراحی دکوراسیون با آن‌ها داشته باشد. در مغازه‌ های کوچک می‌ توانید با طراحی ویترین تقریبا بزرگ و سراسری همه ی اجناس را در معرض دید مشتریان گذاشته و جلوه آن را دو‌چندان نمائید. یکی از اشتباهات متداول مغازه‌ داران در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شلوغ نمودن ویترین مغازه با اجناس متعدد می باشد. شلوغ شدن بیشتر از حد مغازه و ویترین نه‌ تنها فایده‌ای برای مشتری نخواهد داشت، بلکه شلوغی و اجناس زیاد او را سردرگم خواهد کرد. از المان‌هایی مثل چوب، فلز، میز و صندلی با اشکال هندسی و خطوط گوناگون می‌ توانید برای دیزاین ویترین فروشگاه استفاده نمائید.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه سیسمونی فروشی 

3- پنجره‌ها و نورگیرها، اثر منحصر به فردی در دکوراسیون مغازه کوچک دارند

با ایجاد نورگیر یا پنجره، حال‌ و هوای مغازه را عوض نمائید و از این راه فضای مدنظرتان را بزرگ‌ تر جلوه بدهید. در صورتی که مغازه شما امکان ایجاد پنجره دارد، با افزودن پنجره به محیط مغازه‌ کوچکتان، می توانید روح جدیدی به این محیط بدهید. به‌ طور مثال در طراحی دکوراسیون مغازه کوچک پوشاک زنانه جهت افزایش احساس دلبازی، می‌ توانید محیط های پنجره‌ ای را داخل دیوار جدا کننده دو اتاق کوچک ایجاد نمائید. با این کار افزون بر بزرگ‌تر جلوه دادن محیط، قسمت هایی از مغازه را هم می‌ توانید از یکدیگر تفکیک نمائید. در صورتی که امکان اضافه کردن پنجره را ندارید، آینه‌ های باریک، راه‌ دیگری برای ایجاد آثار پنجره در دکور مغازه کوچک شما میباشند. از این راه تصوری از نور و جنب‌ و‌ جوش در یک محیط کوچک ایجاد می کنید که سبب بزرگ‌ تر جلوه دادن مغازه می شود. روبه‌روی این آینه‌ها هم برای زیاد شدن جذابیت محیط می‌ توانید از شلف دیواری جهت چیدن کالا و اجناس خود استفاده نمائید. فراموش نکنید که آینه‌ ها می بایست به گونه ای قرار گیرند که نور خوبی را منعکس نمایند.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پلاسکو

4- با استفاده از شلف‌ های عمودی، مغازه کوچک را گسترده‌ تر جلوه بدهید

قفسه‌بندی یکی موثرترین فاکتورها در بزرگ به‌ نظر آمدن فضای مغازه کوچک می باشد. شما می‌ توانید با قفسه‌بندی خاص و اجرای ایده‌ های تازه فضای بیشتری جهت به‌ نمایش گذاشتن اجناس مغازه داشته باشید. یکی از این ایده‌ ها استفاده کردن از شلف‌ های عمودی می باشد. نصب کردن شلف‌ های عمودی و گذاشتن نظم دهنده روی آن‌ ها مخصوصا برای مغاز ه‌هایی که زیور‌آلات و اجناس خیلی ریز دارند خیلی کاربردی می باشد و نظم خاصی را در فضای کوچک شما ایجاد می نماید. همینطور این کار از لحاظ ظاهری نیز برای مشتریان جذاب می باشد و راهکار تاثیرگذاری در استفاده بهینه از فضای روی دیوارها به حساب می آید. در دکوراسیون مغازه کوچک، تلاش نمائید اجناس را در سطوح گوناگون به نمایش بگذارید تا از فضا استفاده بهتری نمائید. در مغازه‌ هایی با متراژ کم، می بایست از فضای کم داخل مغازه حداکثر استفاده را نمود تا بتوان محصولات و کالاهای زیادتری را در معرض دید قرار داد. در این صورت مشتری دیگر حس نمی‌ کند که وارد یک مغازه کوچک با محصولات محدود شده است.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه 

5- رنگ آمیزی یک دیوار با رنگی متفاوت

در اصول دکوراسیون داخلی، یک دیوار با رنگی خاص و متفاوت پررنگ این تصور را ایجاد می کند که فضا در‌ حال دور شدن می باشد. به‌ همین علت این ایده راهی تاثیرگذار و کم‌ هزینه جهت بزرگ‌ تر جلوه دادن مغازه کوچک می باشد. رنگ آمیزی یک دیوار با استفاده از یک رنگ چشمگیر، افزون بر افزایش محیط، شیوه ای کارآمد و جالب برای جلوه دادن بیشتر به فضا هم محسوب می‌شود. ایده برای اتاق‌ های کوچک هم قابل اجرا و استفاده می باشد.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه گل فروشی 

6- نورپردازی گسترده؛ شیوه ای تاثیرگذار در بزرگ‌ تر جلوه دادن محیط مغازه کوچک

در صورتی که فکر می‌ کنید که نورپردازی دکور مغازه اثر چندانی روی مقدار فروش و تعداد مشتری های شما نخواهد داشت، سخت در اشتباه هستید! نورپردازی در دکور مغازه کوچک یک عامل خیلی مهم در بهتر جلوه دادن اجناس مغازه می باشد. یک چیدمان ایده‌آل بدون انواع گوناگون نورپردازی، جذاب نخواهد بود؛ به‌ همین علت اهمیت زاویه تابش نور و اثر آن بر محیط را نمی شود نادیده گرفت. تنظیم نور افزون بر اینکه سبب می‌ شود دکوراسیون مغازه شما بهتر جلوه نماید، یک ویترین خیره کننده هم برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای نورپردازی درون مغازه کوچک، از لامپ‌های LED جهت نورپردازی گسترده استفاده نمائید تا آنقدر محیط مغازه شما دلباز و روشن به‌ نظر بیاید که در بزرگتر جلوه دادن فضا هم اثر داشته باشد. به همین ترتیب با نورپردازی درست به سادگی می‌توانید یک مغازه و ویترین خیره کننده جهت افزایش فروشتان ایجاد کنید.
بیشتر بخوانید: تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×