طراحی دکور دفتر کار می بایست به‌ شیوه ای اصولی و مناسب انجام گیرد تا زیادترین بهره‌وری را برای شما داشته باشد. اگر بیشترین ساعات روزتان را در دفتر کاری‌ تان سپری می‌کنید، بنابراین باید به‌شیوه‌ای مناسب آنجا را طراحی کنید تا باعث کاهش خستگی و افزایش راندمان کاری‌ تان شوید.

دکوراتور‌ها بر اساس اصولی و قوانین خاصی اقدام به طراحی محیط کار می‌کنند؛ آنها ابتدا نیاز مشتری را در نظر می‌گیرند و سپس بر اساس نوع طراحی داخلی ساختمان، اقدام به ایجاد دکوراسیونی شیک و مناسب خواهند کرد. در واقع همه طراح‌ها از الگو‌هایی خاص برای طراحی محیط پیروی می‌کنند، این الگو‌ها می‌توانند ایده‌هایی جالب به شما برای طراحی دفتر کار توسط خودتان بدهند.

ایده‌های بسیاری برای طراحی دکور محیط کار موجود است که با رعایت کردن آنها قادر هستید به هدفتان دست یافته و دکوری شیک، کاربردی و با انرژی مثبت طراحی نمائید. ولی آیا می‌دانید که این ایده‌ها چه می باشند؟ آیا راهکارهای کاربردی جهت طراحی فضای کاری‌ خودتان را می‌شناسید؟

ایده های جالب برای طراحی دکور دفتر کار

در ادامه ۱۰ ایده جالب برای طراحی دکور دفتر کار را معرفی می نمائیم که اثر بسیاری بر روی افزایش جذابیت دفتر کار شما دارند:

دکور دفتر اداری

ایجاد نقطه کانونی در دفتر کار

در محیط کاری‌تان یک نقطه کانونی به‌وجود بیاورید؛ دوست دارید کدام قسمت از دفتر کارتان نسبت به مابقی بخش‌ها بیشتر توجه جلب کند؟ همان قسمت را با استفاده از رنگ‌ها، کاغذ‌ دیواری‌ ها، دیوارکوب‌ ها و تزئینات ویژه تبدیل به یک نقطه کانونی نمائید.

معمولاً صاحبین مشاغل بنا به اهداف مختلفی نقطه کانونی را به‌وجود می‌آورند؛ مثلاً برخی قصد دارند افتخارات، استاندارد‌ها و گواهینامه‌های شرکتشان را به مشتری‌ها نشان دهند؛ بنابراین در محیط کارشان یک نقطه کانونی ایجاد می کنند و با نصب کردن لوح‌های افتخار در آنجا به هدف خود خواهند رسید.

در ایجاد نقطه کانونی دقت کنید که طرح و رنگ آن قسمت باید نسبت به سایر بخش‌ها متفاوت باشد. مثلاً اگر از رنگ مشکی در نقطه کانونی اداره‌تان استفاده می‌کنید، در مابقی بخش‌ها باید این رنگ حذف شود.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه 

پارتیشن بندی فضای اداره

دوره استفاده از دیوار‌های بتنی قدیمی سر رسیده است؛ این دیوار‌ها نه‌ تنها مانع از انتشار نور در فضا می‌شوند، بلکه محیط اداره را نیز بسیار کوچک نشان می‌دهند. بر همین اساس به‌جای استفاده کردن از آنها از پارتیشن‌های آلومینیومی، شیشه‌ای، چوبی یا … استفاده نمائید. این دیواره‌ها نه‌تنها قابل‌حمل، بلکه نور را نیز معمولاً به‌خوبی از خود عبور می‌دهند؛ بنابراین با استفاده از آنها فضای اداره روشنتر می‌شود و بهره‌وری بیشتری خواهید داشت.

برای پارتیشن‌بندی ابتدا باید نیازتان را مشخص کنید. آیا می‌خواهید حریم‌شخصی به‌صورت کامل رعایت شود؟ آیا از‌بین‌رفتن سروصدای اضافه برایتان اهمیت دارد؟ پاسخ این سؤال‌ها کمکتان می‌کند تا بهترین پارتیشن اداری را بخرید.

دکور دفتر اداری

طراحی دفتر به صورت پلان باز

برعکس پارتیشن‌های اداری که فضا را کوچکتر و تقسیم به قسمت های گوناگون می نمایند، در شیوه ی پلان‌ باز هیچ دیوار اضافی موجود نیست. در این روش معمولاً میز‌های کارکنان را با فاصله‌های مشخص از یکدیگر می‌چینند، به‌این‌ترتیب هر یک از آنها با دیگر کارکنان دیگر به‌راحتی تعامل دارند.

طراحی پلان‌باز سبک جدیدی از دکوراسیون است که بسیاری از صاحبین مشاغل از آن استقبال می‌کنند. در صورتی که در فضای کوچکی مشغول به‌ کار می باشید، با این شیوه می‌ توانید محدودیت‌ها را تا اندازه ای از بین برده و مشکل فضا را رفع نمائید.

در طراحی دفتر به‌ شکل پلان‌ باز لوازم و دکوری‌ ها را در محل عبور‌و‌مرور کارکن ها نگذارید؛ فاصله اجتماعی میز‌ها را هم با همدیگر رعایت و بیشتر به‌ جای وسایل دکوری از وسایل کاربردی استفاده کنید تا فضای اداره بی‌دلیل اشغال نشود.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه خرازی 

استفاده از قفسه های توکار

در صورتی که در فضای کوچکی مشغول به‌ کار می باشید، چه قدر عالی می شود که از قفسه‌ های توکار استفاده نمائید. این قفسه‌ها هیچ فضای اضافه‌ای را از محیط اداره‌تان اشغال نمی‌کنند؛ در واقع طراح‌ها آنها را در بدنه دیوار نصب می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید بیشتری استفاده را از آنها داشته باشید.

شما حتی قادر هستید در قسمت های گوناگون اداره‌ خودتان قفسه‌های توکار گوناگونی ایجاد کنید تا قادر باشید انواع اشیا و لوازم گوناگون را بر روی آنها قرار دهید. با این ترفند در محیط اداره صرفه‌ جویی مینمائید، به آنجا نظم داده و برای لوازم و مدارک گوناگونتان جایگاه مخصوصی ایجاد می کنید.

دکور دفتر اداری
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی

میز و صندلی‌های ارگونومیک و زیبا

از انواع میزهای اداری مدرن جهت طراحی محیط کارتان استفاده نمائید؛ توصیه ی ما به‌ جای استفاده کردن از میز‌های کوچک و مستطیلی، میز‌های بزرگتر یا حتی نیم‌ دایره می باشند. این میز‌ها نه‌ فقط دکوراسیون دفترتان را مدرن و شیک می نمایند، بلکه محیط زیادتری برای قراردادن لوازم گوناگون در اختیارتان قرار خواهد داد.

شما قادر هستید از میز‌هایی با ویژگی تنظیم ارتفاع هم در فضای اداره‌ تان استفاده نمائید. در واقع اگر کارکنانتان در ساعاتی از روز می‌ایستند و در ساعاتی دیگر پشت میز می‌نشینند، خرید میز با قابلیت تغییر ارتفاع به آنها در انجام بهتر کار‌ها کمک می‌کند.

انواع صندلی اداری ارگونومیک را نبایست از قلم اندازند؛ این صندلی‌ ها با ویژگی تنظیم ارتفاع، تنظیم پشتی و … تولید می گردند و حین استفاده کردن از آنها کاملا راحت می باشید.

پیشنهاد می کنیم برای صندلی‌ ها و میز‌ها از رنگ‌ های مکمل استفاده نمائید. همچنین در طرح و رنگ این وسایل به سایر بخش‌های دفترتان نیز توجه داشته باشید. رنگ میز و صندلی باید با رنگ مبلمان، کفپوش، دیوار، سقف و سایر وسیله‌ها همخوانی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه 

استفاده از گل و گیاه

گل و گیاه جذابترین ابزار تزییناتی می باشند که برای طراحی دکور دفتر کار مناسب‌ هستند. در حقیقت همه ی کسب‌ و‌ کار‌ها با هر عنوان شغلی قادر هستند از گل‌ های آپارتمانی جهت تزیین فضای کارشان استفاده نمایند.

گل‌ها نه‌ تنها میزان زیبایی دکور را بالا می برند، بلکه سبب تصفیه هوا می گردند و انرژی کارکنان را افزایش می دهند. مثلاً اگر همین‌حالا به یک گل طبیعی نگاه کنید، متوجه انرژی بالای آن می‌شوید.

برخی گل‌ها مانند پتوس رشد خوبی دارند، بنابراین حتی از آنها می‌توانید برای ایجاد پارتیشن در بخش‌های مختلف اداره‌تان استفاده کنید.

دکور دفتر اداری

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین مغازه – کلاسیک و مدرن

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی دفتر ، دکوراسیون ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکوراسیون دفتر اداری و طراحی دکور اداری و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121