شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید - پایاتک گروپ
طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید - مشاوره و طراحی دکوراسیون کسب و کار با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید - 09121641842 – 02188559485

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون اداری لوکس 

طراحی داخلی مجتمع اداری و تجاری

در حال حاضر به خاطر سرعت گرفتن تغییرات سلیقه ها و رشد جامعه و زیادتر شدن سطح انتظارات، ضعیتی رقابتی در بازار به وجود آمده که جا ماندن از آن به معنای شکست و عدم موفقیت می باشد. در گذشته ها ظاهر فروشگاه و مجتمع تجاری برای کمتر فردی مهم بود و امکان دارد حتی شما نیز به خاطر داشته باشید ساندویچ فروشی هایی که در عین سادگی و بی آلایشی فقط به علت کیفیت کارشان به آن ها توجه می شد و محبوب بودند، ولی در حال حاضر این اتفاق به ندرت رخ می دهد.

سلیقه اشخاص جامعه و انتظاراتشان رشد خیلی زیادی داشته تا اینکه در حال حاضر ظاهر فروشگاه یا مرکز خرید یا دفتر کار شما، به عنوان علامتی از شخصیت و لول کاری شما تلقی می گردد و کیفیت کالای ارائه گردیده توسط شما به شرط قبولی در امتحان اول، چک می گردد…

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون ویترین مغازه 

میزان مهم بودن دکوراسیون داخلی مرکز تجاری

بر اساس صحبت هایی که در مقدمه این مقاله بیان شد، می دانیم، که مهم بودن ظاهر و دکوراسیون مرکز خرید، دفتر کار و یا مجتمع تجاری و … اگر زیادتر از محصول نهایی نباشد، کمتر از آن نمی باشد. با اینکه در حقیقت این یک اشتباه می باشد که بر اساس ظاهر تصمیم گیری نمائیم، ولی در حقیقت جامعه امروز، ظاهر به عنوان شخصیت شناخته می گردد و جا ماندن از رقیبان به معنای شکست خواهد بود.

ولی این دکوراسیون هم دارای اصول خاص خودش می باشد و صرفا انجام دادن هر نوع دکوراسیونی بازدهی مطلوب نخواهد داشت. در ادامه این مقاله تلاش می نمائیم با مرحله ها و نکات بهترین دکوراسیون داخلی برای اداره ها و مجتمع های تجاری و فروشگاه ها و مراکز اداری و تجاری آشنایی بیشتری داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کتابخانه 

اصل های طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع اداری و تجاری

• روشنایی و نور

روشنایی و نور بر اساس نوع کاربری واحد تجاری یا اداری تفاوت دارد، برای مثال در فروشگاه ها و بوتیک های لباس نباید نور های رنگی مورد استفاده قرار گیرد زیرا رنگ پارچه ها تغییر خواهد کرد و خریدار را سردرگم خواهد نمود، در کتاب فروشی ها، مغازه های تزییناتی و فروشگاه های لوازم خانگی و … هم در هر یک، یک نوع نور و رنگ ویژه به کار می رود. همینطور مقدار نور فضا هم بر اساس نوع کاربری تفاوت خواهد داشت.

برای مثال بعضی از اداره ها و فروشگاه ها احتیاج به نور زیادتری دارند و در بعضی رستوران ها و کافه ها نور کمتری استفاده میشود.

در مراکز تجاری نور پردازی خارجی و نور پردازی داخلی موردی است که اهمیت خیلی زیادی دارد که در به وجود آوردن نمایی لوکس و جذاب دارای نقش اساسی است. بر همین اساس توجه کردن به نور پردازی و مقدار نور و استفاده کردن از رنگ ها نکته خیلی مهم و یکی از اصول طراحی دکوراسیون داخلی مراکز اداری و تجاری می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید - مشاوره و طراحی دکوراسیون کسب و کار با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید - 09121641842 – 02188559485  
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کارگاه خیاطی 

• اصل های کف سازی

در کف سازی و پوشش کف سالن ها و مغازه ها و مراکز اداری و تجاری همواره دو انتخاب پیش روی ما است، استفاده کردن از مصالح سفید و روشن، و استفاده کردن از مصالح مشکی و تیره !! هر کدام دارای کاربرد خاص خودش می باشد، از مصالح روشن برای بزرگ تر نمایش دادن محیط ها استفاده می گردد.

همینطور دارای حس سبکی و راحتی برای بازدید کنندگان می باشد، ولی از مصالح رنگ تیره و مشکی در کف سازی احساس لوکس بودن و گران بودن را به صورت ناخودآگاه به مشتری ها و مخاطبان القا می نماید. همینطور توجه مخاطب را فقط درگیر تک کالای ارائه شده می نماید.

طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید - مشاوره و طراحی دکوراسیون کسب و کار با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید - 09121641842 – 02188559485
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه خودرو

استفاده کردن از دیواره های طلایی یا تیره و مشکی یا به وجود آوردن تضاد دیوار سفید و کف مشکی از قبیل پر کاربرد ترین مواردی می باشد که در دکوراسیون استفاده می گردد. البته نباید از جنس سرامیک یا سنگ کف هم غفلت کنیم، شفافیت یا کدر بودن یا جنس نرم و زبر کف سازی هم اهمیت زیادی دارد و در به وجود آوردن محیطی دلچسب برای بازدید کننده نقش اساسی دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید - مشاوره و طراحی دکوراسیون کسب و کار با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید - 09121641842 – 02188559485
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی دفتر املاک

• استفاده کردن از المان های تزیینی

این المان ها را می شود در دو بخش المان های ثابت که اغلب هم بزرگ و غیر قابل تغییر می باشند و المان های کوپک تقسیم بندی نمود. المان های بزرگ مثل استفاده کردن از آب نماها، استفاده کردن از آسانسورهای شیشه ای، سردر ورودی و … به راحتی قابل تغییر و جابجایی نمی باشند و از آنها تحت عنوان المان های بزرگ و ثابت یاد می نمائیم، ولی المان های کوچکی که به راحتی قابل تغییر می باشند هم بسیار مهم هستند.

مثل چراغ های روشنایی، صندلی های راحتی جهت نشستن بازدید کنندگان، سطل های زباله، گلدان های محیط، تابلو های راهنما، کرکره و تابلو مغازه ها که همه ی این موارد نقش خیلی مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی مرکز اداری و تجاری ایفا می نمایند.

طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید - مشاوره و طراحی دکوراسیون کسب و کار با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید - 09121641842 – 02188559485
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مزون لباس عروس 

عامل های برهم زننده دکوراسیون

بعضی اوقات مشاهده می شود یک مرکز تجاری بعد از آنکه به شکل کامل دکوراسیون شد، و در اختیار صاحبان فروشگاه ها قرار داده شد، بعد از مدتی سلیقه های شخصی جای خود را با دکوراسیون اولیه تعویض می نمایند و بعد از مدتی با یک نگاه در مرکز، وصله های ناجور به چشم می آیند.

برای مثال یک مجتمع تجاری را در نظر داشته باشید که همه ی فروشگاه ها با ظاهری هماهنگ و مینمال در کنار همدیگر قرار گرفته اند و در آن بین، یک واحد ناموزون با ظاهر شلوغ و سایبان و تابلویی نامربوط با دکوراسیون کلی موجود است.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی فروشگاه ها

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121

انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و…..

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×