شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

دکوراسیون مطب پزشک - پایاتک گروپ -  02634484956
دکوراسیون مطب 780x450

ما در این مقاله به مبحث دکوراسیون مطب پزشک می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

دکوراسیون مطب پزشک

دکوراسیون مطب پزشک

دکوراسیون مطب را می شود یکی از اصلی‌ترین عامل ها در بهبود محیط درمانی و خدماتی در نظر داشت. جالب است بدانید که بیشتر پزشک ها تصور می کنند که دکور مطب خودشان را هرچه قدر ساده‌تر دیزاین نمایند، مراجعان بیشتری دارند. در حقیقت این تصور اشتباه برای برخی از بیماران هم موجود است که کلینیک هایی با دکور شیک و خاص، هزینه زیادتری از آن‌ها دریافت می نمایند.

با این حال می بایست بیان کنیم که نه تنها همه ی این ذهنیت‌ها اشتباه می باشد، بلکه دکور حرفه‌ای مطب در کیفیت ارائه ی خدمات و حتی نتیجه حاصل از آن هم اثر زیادی خواهد داشت. ولی به جهت آنکه با اثرات این موضوع با آمارهای رسمی و تحقیق های تأیید گردیده آشنا شوید، ادامه این محتوا قادر است برای شما ثمربخش شود.

چرا دکور داخلی مطب اهمیت دارد؟

طراحی مطب پزشکی در صورتی که به میزان کافی جالب و چشم‌نواز باشد و در عین حال از لحاظ بهداشتی هم به میزان کافی مطلوب باشد، قادر است اثرات مهمی به ارمغان آورد که در ادامه چندین مورد حائز اهمیت را بررسی می نمائیم:

  1. کاهش یافتن عفونت: طراحی کلینیک در تطابق با اصول بهداشتی فضاهای درمان بیماری می بایست انجام گیرد. با طراحی متناسب محیط ها و برقراری رابطه ی مناسب بین آن‌ها می شود بیماران و مراجعان را از روبرویی با محیط های عفونی و خطرناک (مانند محیط استریل نمودن تجهیزات) در امان نگهداری کرد. این امر مخصوصا برای بیمارستان‌ها و قسمت های مراقبت مرکزی مثل ICU اهمیت دارد.
  2. حفظ حریم خصوصی: طراحی اتاق‌ ها و اماکن معاینه با محافظت از حریم خصوصی بیمارها، حس آسودگی زیادتری در افراد ایجاد می نماید. این امر برای بیمارهای واحدهای معاینه و کلینیک ها اهمیت دارد.
  3. کم شدن استرس: کم شدن سر و صدا و فراهم نمودن فضایی آرام و زیبا سبب کم شدن استرس بیماران می گردد. دسترسی داشتن به نور طبیعی، انتخاب کردن رنگ مناسب، استفاده نمودن از لوازم تزئینی و اکسسوری‌های زیبا از قبیل موردهای موثر در این حوزه می باشند.
  4. کم شدن درد: فضایی آرام و دلپذیر قادر است به کم شدن درد بیماران کمک نماید. دکور شیک و حرفه‌ای با رنگ‌های مناسب، از قبیل عنصرهایی می باشند که قادر هستند در این حوزه تاثیرگذار باشند. همینطور نباید از اثر المان‌های سرگرم‌کننده مانند پخش تصاویر، موسیقی مناسب و … جهت جلب توجه بیمار در طی درمان یا در زمان انتظار غفلت کرد.
  5. کیفیت مواظبت: محیط پزشکی قادر است اثر مستقیمی بر کیفیت خدمات و مواظبت از بیمارها داشته باشد. بیمارها در فضاهای آرام‌بخش تجربه بهتری داشته و این موضوع قادر است روند درمان و بهبود آن ها را تسریع نماید. به صورت خلاصه، دکور داخلی مطب پزشکی، کیفیت شیوه ی درمانی را تحت تأثیر قرار می دهد و به بهبود مراقبت‌ های بهداشتی کمک می نماید.
100
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه 

دکور مطب پزشک عمومی

دکور مطب عمومی نقش پررنگی در سلامتی جسمی و روحی بیمارها ایفا می نماید. ایده و خلاقیت در طراحی و همینطور خدمات بازسازی ساختمان قادر است تفاوت حائز اهمیتی در درمان بیمارها ایجاد نماید. آراسته نمودن فضا به روشی متناسب با نوع کلینیک و احتیاج های بیماران، سبب افزایش آسودگی و آرامش آن ها می گردد.

مانند طراحی داخلی اداری، نیاز می باشد که در این محیط هم به انتخاب کردن رنگ‌ها توجه به خصوصی شود. در حقیقت انتخاب رنگ‌ ها، نورپردازی مصنوعی، مقدار نور طبیعی و انتخاب کردن ملزومات آرامش‌بخش هم در طراحی دکور داخلی مطب اهمیت دارند. در عین حال می بایست به حفظ حریم خصوصی بیمارها هم اشاره نمود.

به صورت کلی، این موردها به کم شدن استرس بیمارها و بالا رفتن میزان تجربه مثبت آنان کمک می نمایند. در نتیجه جهت داشتن یک کلینیک پزشکی عمومی تاثیرگذار و کاربردی، توجه کردن به جزئیات و ایجاد فضایی بهداشتی، دلنشین و نوآورانه و خلاق الزامی می باشد.

دکوراسیون مطب پزشک
  بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه ورزشی

دکور مطب زیبایی

دکور مطب زیبایی هم از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد؛ چون به طور معمول مخاطبان آن خانم‌ها و جوانان می باشند که به زیبایی و سلامتی پوست، مو و صورت خودشان اهمیت می‌ دهند. در این حوزه حتی می شود شباهت‌ هایی با دکور تجاری هم مشاهده نمود. به طور مثال استفاده کردن از رنگ‌هایی مثل زرد و بنفش برای کلینیک های زیبایی مناسب هستند؛ زیرا احساسی از جوانی و پویایی ایجاد می نمایند و در عین‌ حال آرامش‌ بخش می باشند. همینطور رنگ سفید با خصوصیاتی مانند پاکیزگی و روشنایی، مناسب جهت محیط های درمانی می باشد. درنتیجه انتخاب کردن یک یا دو رنگ اصلی و ترکیب نمودن آن‌ها با رنگ سفید، قادر است زیبایی و انسجام ویژه ای به محیط بدهد. رنگ سبز به عنوان یک نماید از طراوت و نو گردیدن، یک انتخاب مناسب دیگر برای کلینیک های زیبایی می باشد که قادر است احساس مثبت مراجعان را دوچندان نماید. در دکور مطب زیبایی می بایست به جزئیات و استفاده کردن از نورپردازی مناسب هم توجه بسیاری گردد. این مورد ساده و در عین حال مهم که می بایست توسط بهترین شرکت دکورسازی مورد توجه قرار گیرد، قادر است اثر بسیاری بر ایجاد یک فضای دلپذیر و زیبا داشته باشد. برای زیاد شدن آرامش بیمارها و جلب‌ کردن اعتماد آن ها هم بهتر می باشد از دیوارکوب‌ های جالب و تابلوهای معتبر پزشکی استفاده نمائید. در انتها، روشنایی و نورپردازی کلینیک را نیز جدی بگیرید. در این حوزه بهتر می باشد به سراغ طراح های داخلی متخصص شرکت پایا گروپ بروید که نمونه‌کارهای متنوعی در این حوزه دارند و به شما کمک می نمایند تا فضایی جذاب و به دور از هر نوع استرس ایجاد کنید. دکوراسیون مطب پزشک بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی

دکور مطب اطفال

در دکور داخلی مطب اطفال، انتخاب کردن ترکیب رنگی مناسب را می شود نخستین گام در طراحی داخلی محسوب کرد. استفاده کردن از رنگ‌ های متناسب جهت کلینیک اطفال، اثر بسزایی در جذب کردن و تشویق کودکان به درمان خواهد داشت. همینطور جهت کم شدن ترس کودکان در مطب پزشکی، دکور داخلی مطب می بایست آرامش‌بخش باشد و استرس را از آن‌ ها دور نماید.

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین مغازه – کلاسیک و مدرن

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک ، دکور مطب پزشک ، طراحی دکوراسیون مطب ، دکور مطب و ویترین مغازه و طراحی دکوراسیون مغازه فروشگاه پوشاک و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×