شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس | پایاتک گروپ - 09121641842 – 02188559485
طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس - در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: چه چیزی بهترین طراحی داخلی سالن زیبایی را ایجاد می کند؟

طراحی داخلی سالن کنفرانس و همایش

سالن کنفرانس و همایش، جهت آموزش کارکنان و ارائه اطلاعات کارکنان مورد استفاده قرار می گیرد. این سالن ها بعضی اوقات به عنوان “اتاق اجاره” برای افراد ثالث مناسب هم استفاده می شود و به طور معمول به طراحی داخلی خوب، لوازم مناسب و دسترسی به امکانات رفاهی احتیاج دارند.

این فضا بهتر می باشد در مجاورت یا در نزدیکی مناطق اداری قرار گیرد و در حالت ایده آل هم به مناطق پذیرایی و لابی نزدیکتر باشد.

طراحی دکوراسیون سالن کنفرانس و همایش، چالش های زیادتری را نسبت به طراحی ساختمان های دیگر، ایجاد می نماید.

برای طراحی یک سالن همایش،  پیش از هر چیز، شما می بایست عملکرد محیط را در نظر بگیرید. در خاطر داشته باشید که این هدف خاصی را برآورده می نماید:

این سالن ها به طور معمول ظرفیت زیادی از اشخاص برای همایش در نظر می گیرند. با در نظر داشتن این نکته، یک الگوی ثابت را کپی ننمائید و روی یک ایده جدید متمرکز شوید.

با استفاده کردن از یک تیم مجرب و قابل اعتماد، می توانید یک سالن همایش ایجاد نمائید که هم از لحاظ عملکرد خیره کننده باشد و هم یک طراحی داخلی خاصی داشته باشید.

در صورتی که به دنبال ایده می باشید، در اینجا به صورت کلی درباره سالن های همایش، روش طراحی آنها و موارد ضروری که همواره باید در ایجاد این محیط داشته باشید، زیادتر خواهید آموخت.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی سوپرمارکت

طراحی دکوراسیون سالن کنفرانس و همایش

طراحی چنین سالن هایی تا اندازه بسیاری به راحتی کلی صندلی، عایق صوتی و روشنایی عمومی خوب وابسته است.

لوازمی که باید قرار داده شوند: مثل میزها و میز تحریر خوب طراحی گردیده، صفحه پروژکتور که به درستی پشت میز قرار گرفته است، سیستم صوتی مناسب و حریم خصوصی از مهمترین عناصری می باشد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

از آنجایی که این سالن، جهت مقاصد رسمی طراحی گردیده است، با رنگ های رسمی و دکوراسیون کلی، عاقلانه برنامه ریزی نمائید.

در این سالن ها، رنگ های روشن یا پررنگ را مورد استفاده قرار ندهید، چون این رنگ ها می توانند محیط جدی را در حین بحث منحرف نمایند. استفاده کردن از گیاهان در اینجا ضرری ندارد.

بیشتر بخوانید: تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

یک طراح می بایست نکات زیر را در نظر داشته باشد:

  • صندلی راحت

در سالن های بزرگ، حداقل نیم متر، می بایست برای هر نفر جهت نشستن و محل کار در نظر داشته باشید. در صورتی که این مقدار بیشتر شد، که چه بهتر. این محیط نباید خیلی کوچک و تنگ گردد و آرنج افراد با یکدیگر در تماس باشد. شما می خواهید اشخاص را در سالن راحت نگه دارید تا بتوانند بر کارهای حائز اهمیتی که باید انجام دهند، تمرکز نمایند.

صندلی های انعطاف پذیر و متحرک هم ایده خوبی می باشد. مکان نشستن را با صندلی های سبک، با جابجایی ساده و انعطاف پذیر قرار دهید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه گل فروشی 
  • اضافه کردن سیستم های صوتی و تصویری چند رسانه ای

دیزاین سالن کنفرانس، بدون صفحه نمایشگر صوتی و تصویری مناسب خیلی ناقص است. آنها یکی از رسانه های اساسی برای انتقال پیام و ارتباط مستقیم با افرادی می باشند که در داخل نشسته اند. گذاشتن نمایشگرهای ویدئویی در ارتفاع و مکان مناسب جهت به دست آوردن تصویری واضح از آنچه در حال جابجایی می باشد خیلی مهم است.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه 
  • چیدمان مناسب و خوب

شما می توانید میزها و صندلی های مذاکره را با چیدمان نشستن رودررو برنامه ریزی نمائید. یا حتی می توانید سالن را مثل سالن تئاتر دیزاین کنید.

انتخاب باشماست؛ برنامه ریزی مبل ها را با توجه به اشخاص مورد انتظار جهت حضور در سالن همایش، فعالیت های مورد انتظار، بودجه و انتخاب فردی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پلاسکو
  • طراحی و رنگ مبلمان

همان گونه که این سالن برای اهداف رسمی طراحی می گردد، برای طراحی مبلمان هم از رنگ های رسمی و راحت استفاده نمائید. بافت چوبی، صندلی های مشکی، صندلی های آبی و دیوار با رنگ های روشن مناسب می باشد.

قانون اساسی که می بایست در طراحی و رنگ مبلمان رعایت گردد این است که آن را ساده و خنثی نگاه دارید و بیشتر از اندازه در رنگ ها غرق نشوید.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس - در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه سیسمونی فروشی 
  • کنترل نویزیک

دکوراسیون سالن کنفرانس و همایش مناسب، می بایست یک سالن صوتی مناسب و کنترل سر و صدا داشته باشد. تا آنجایی که امکان دارد، شما می خواهید هر نوع سر و صدا از بیرون به داخل انتقال نیابد.

می توانید، یا کف را فرش نمائید تا نویز را کنترل نمائید.

یا می توانید از کفپوش مناسب استفاده نمایئد، کفپوشی که در این سالن مورد استفاده قرار می گیرد، می بایست از کفپوش های مقاوم در مقابل تردد زیاد باشد، همینطور قابل شستشو و مقاوم در مقابل صندلی های متحرک باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس - در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی هایپر مارکت 
  • نورپردازی عمومی و تزئینی با میزان بسیاری از نور

نصب چندین چراغ تزئینی مثل چراغ قوه، چراغ های فرورفته یا واشرهای دیواری، جهت ایجاد جلوه ای چشمگیر و جالب خیلی اهمیت دارد. این مثل یک جلوه کامل به طراحی کلی فضا می باشد.

به طور مثال، چراغ های روشن در اماکن تصادفی سالن، هم بسیار عالی می باشد. به این ترتیب، در صورتی که سخنران صحبت میکند، کانون توجه هم می تواند بر روی آن شخص متمرکز شود.

پیش از برنامه ریزی جهت طراحی سالن کنفرانس و همایش، این ملاحظات اساسی و کلی را در نظر داشته باشید. با طراحی مناسب، می توانید ترکیب تکاملی از کارکرد و سبک را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مهدکودک 

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×