شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه - پایاتک گروپ
طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه

ما در این مقاله به مبحث طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکور مغازه، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه

در طول روز ممکن است هزاران نفر از مغازه شما عبور کنند، اما تعداد محدودی از آنها وارد فروشگاه شما می شوند و از این تعداد محدود، تعداد محدودی از شما خرید می کنند، بنابراین اگر بتوانید افراد بیشتری را وارد فروشگاه خود کنید.

قطعا فروش بیشتری دارد پس برای اینکه بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید لازم است که ویترین و دکوراسیون، چیدمان محصولات، نورپردازی و عوامل دیگری مانند موسیقی، رایحه و رنگ شما با رقبای شما متفاوت باشد.

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه

اگر در نوع، طراحی، چیدمان، رنگ های به کار رفته و نورپردازی به کار رفته در آن دقت کنید، می توانید امیدوار باشید که در کسب و کاری که راه اندازی کرده اید موفق باشید. اگر بهترین محصولات را در فروشگاه خود داشته باشید، اما از جاذبه های محیطی خوب مانند ویترین و دکوراسیون و بقیه عامل ها استفاده نکنید، با شکست رو به رو می شوید.

بیشتر بخوانید:  

در بازار رقابتی، برای دیده شدن و داشتن حرفی برای گفتن، چاره ای جز دیده شدن و توجه مخاطبین و مشتریان ندارید. هدف این است که بدانیم چه کسی هستیم، چه هستیم، چه داریم و چرا باید در این مقاله راهکارهایی ارائه دهیم تا بتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید.

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه 1

ویترین و دکوراسیون داخلی

ویترین و دکوراسیون داخلی نخستین پل ارتباطی و نخستین عنصر ارتباطی شما با مشتریان است که هر روز از کنار فروشگاه شما عبور می کنند.

در گام اول، مشتری با دیدن ویترین و دکوراسیون داخلی، تصویری از شما، محصولات و خدماتی که ارائه می دهید در ذهن خود ایجاد می کند و در مورد شما قضاوت می کند و سپس تصمیم می گیرد که وارد مغازه شود یا خیر.

ویترین شما باید علاوه بر نقش معرفی محصول، نقش جذب مشتری را نیز داشته باشد.

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه 2

دکوراسیون جذاب و دلنشین باعث می شود مشتری زمان زیادی را در داخل مغازه یا فروشگاه شما بگذراند و با محصولات و خدمات شما بیشتر آشنا شود و احتمال فروش افزایش یابد.

اکثر افرادی که از کنار مغازه شما عبور می کنند مشغول فعالیت های شخصی خود مانند صحبت کردن، صحبت کردن با تلفن، خوردن و آشامیدن هستند، بنابراین باید سعی کنید ویترینی متفاوت از سایرین طراحی کنید و مشتریان را جذب کنید تا آنها را تحت تاثیر قرار دهد و وقتشان را صرف تماشای ویترین مغازه شما می کنند.

با رعایت نکات زیر می توانید ویترین جذابی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکور فروشگاه لباس ورزشی

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه 3

نکات طلایی برای جذب مشتری بیشتر از طریق دکوراسیون و ویترین

۱) در طراحی ویترین و دکوراسیون داخلی به روانشناسی مخاطب توجه کنید.

در طراحی ویترین و دکوراسیون داخلی باید به موقعیت فروشگاه، گروه سنی مشتریان، جنسیت، طبقه اجتماعی، فرهنگ، آداب و رسوم و ویترین مغازه های رقبا توجه کرد. بر اساس پاسخ به نکات فوق می توان طراحی را انجام داد.

ویترین و دکوراسیون مغازه شما باید مطابق با نیاز مشتریان همان منطقه باشد. به عنوان مثال، شما در منطقه ای فعالیت می کنید که مردم آن منطقه کم درآمد یا متوسط ​​هستند.

اگر ویترین شما مجلل و بسیار شیک باشد مشتری به فکرش می افتد این اتفاق می افتد که کالای شما گران است و قدرت خرید آن را ندارد بنابراین مشتری حتی وارد مغازه شما نمی شود.

و برعکس، اگر در منطقه ای فعالیت می کنید که اقشار پردرآمد و مرفه جامعه زندگی می کنند و ظاهر ویترین شما ساده و معمولی است، مشتریان با دیدن محصولات و کالاهای شما را بی کیفیت ارزیابی می کنند. ویترین فروشگاه شما چون این گروه به دنبال کالاهای لوکس و مارک دار هستند، بنابراین حتی وارد مغازه شما نمی شوند.

در نتیجه ویترین و دکوراسیون داخلی فروشگاه باید متناسب با نیاز همان منطقه طراحی شود وگرنه ممکن است مشتریان زیادی را از دست بدهیم.

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه 4

2) استفاده صحیح از برچسب قیمت:

برچسب قیمتی را در نظر بگیرید که با رنگ بندی ویترین و دکوراسیون مغازه شما مطابقت داشته باشد. برچسبی که در آن سعی می کنید 3 تا 5 ویژگی کلیدی محصول خود را بنویسید و در نهایت قیمت محصول را درج کنید. مراقب باشید که نباید تمام ویژگی های یک کالا را بنویسید، فقط یکی دو ویژگی خاص و مهم را بنویسید تا مشتری برای اطلاع از آن وارد مغازه شما شود.

اولاً با رعایت نکات بالا نسبت به سایر مغازه ها متفاوت عمل کردید زیرا آنها فقط برچسب قیمت کمی روی محصول خود نصب می کنند، ثانیاً مشتری زمان بیشتری را پشت ویترین صرف خواندن برچسب ها و مقایسه آنها با یکدیگر می کند. و صولتی در ذهنش نقش می بندد که برای حل آنها و گرفتن جواب وارد مغازه شما می شود در نتیجه احتمال فروش بالا می رود.

بیشتر بخوانید: دکور مغازه پوشاک

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه 5

3) استفاده از ابزارهای خاص (قدیمی یا جذاب)

استفاده از وسایل خاص و جذاب همیشه در ویترین تاثیر بسزایی دارد و توجه مشتریان را به مغازه یا فروشگاه شما جلب می کند.

استفاده از وسایل قدیمی خاص مانند رادیو، تلویزیون، بطری های قدیمی، اتو و … که اساساً به شغل شما مربوط می شود، می تواند چشم مشتری را به ویترین و دکوراسیون شما گره بزند.

نکته مهم این است که این اقلام قدیمی و خاص را با اقلام و محصولات خود به گونه ای ست کنید که جلب توجه کند.

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه 6

4) محصولات خود را در حالت واقعی و کاربردی نمایش دهید

هرچه محصولات شما واقعی تر و ملموس تر نشان داده شوند، احتمال فروش آنها بیشتر می شود.

به عنوان مثال، اگر فروشگاه لوازم خانگی دارید، یخچال خود را با میوه، تخم مرغ، بطری نوشابه، آب و … پر کنید تا وقتی در یخچال را باز می کنید تا محصول خود را به مشتری نشان دهید، مشتری محیط واقعی را ببیند و جذاب به نظر می رسد و حس خوبی دارد یا می توانید یک ماهیتابه را روی اجاق گاز بگذارید و در کنار آن دسته، کتاب آشپزی، ظرف روغن و … قرار دهید. با این کار می توانید حس داشتن ماهیتابه و اجاق گاز را به مشتری القا کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه ساعت

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه 0

5) محصولات خود را ملموس کنید

محصولات خود را در دسترس قرار دهید، اجازه دهید مشتریان محصول مورد نظر را لمس کنند، با آن ارتباط برقرار کنند و حس خوبی مانند داشتن محصول، استفاده از محصول و مالکیت محصول را به دست آورند.

با لمس محصول و برقراری ارتباط با آن، مشتری نسبت به محصول مورد نظر احساس مالکیت و خوبی پیدا می کند. او دیگر نمی خواهد آن را از دست بدهد، بنابراین خرید می کند.

حتی ما به افرادی که نمایشگاه ماشین دارند همیشه پیشنهاد می کنیم که اجازه بدهند مشتری خودش ماشین را لمس کند، در را باز کنند، سوار آن شود، فرمان را لمس کنند، به صندوق عقب بکوبند تا مالکیت ماشین را احساس کنند و آن را بخرند.

طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه 8

6) ویترین های خود را متحرک کنید

توجه انسان به اجسام متحرک بیشتر از اجسام ساکن است. اجسام متحرک توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. اگر ویترین شما دارای محصولاتی باشد که حرکت می کنند یا حرکت می کنند، مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد.

اگر وسایل متحرکی مانند ساعت، اسباب بازی، جعبه موسیقی متحرک دارید، آن ها را در ویترین خود نصب کنید تا توجه مخاطب را به خود جلب کند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون بوتیک لباس فروشی

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: دکوراسیون فروشگاه لوازم ورزشی، پوشاک، دکوراسیون فروشگاه، طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه و دکوراسیون داخلی مغازه و دکوراسیون فروشگاه و دکور مغازه…..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی، دکور مغازه و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×