شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - پایاتک گروپ -  02634484956
طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی مغازه می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

دکور مغازه که اغلب از آن با نام دکوراسیون مغازه هم یاد می نمائیم در سالیان اخیر به قسمت مهمی از تبلیغات و نمای ظاهری مکان فروش تبدیل گردیده است.

نقش مهم این بخش از دکوراسیون در جلب توجه مشتریان و رونق کسب و کارهای امروزی بر کسی پوشیده نیست، تا جایی که بسیاری از فروشندگان موفق کسری از درآمد خودشان را صرف انجام موفق آن مینمایند.

اجرا کردن دکوراسیون در هر مغازه محتاج در نظر داشتن خصوصیات و استفاده کردن از مصالحی می باشد که با بقیه ی شاخه‌ های دکوراسیون داخلی تا اندازه ای تفاوت دارد.

در مطالعه این مقاله با ما همراه گردید تا زیادتر در این مورد با یکدیگر گفتگو نمائیم.

دکور مغازه چیست؟

دکوراسیون مغازه شامل مجموعه‌ای از تمهیدات و لوازمی است که برای ایجاد فضایی زیبا، کاربردی و منظم در محل کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجایی که هدف اصلی هر فروشگاه فروش زیادتر و موفقیت در جلب و حفظ مشتری ها می باشد، دکوراسیون مغازه هم در این مسیر استفاده شده و طراحی و اجرا کردن آن هم بر همین اساس انجام می گیرد.

به همین ترتیب می شود انتظار داشت دکوراسیون موفق و تاثیرگذار قادر باشد مشتری های زیادتری را به مغازه جلب نموده و آنها را با احساس رضایت از مکان مورد نظر بدرقه نماید. اما چنین دکوراسیونی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه
بیشتر بخوانید: دکوراسیون بوتیک لباس فروشی 

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

برخلاف دکوراسیون داخلی مورد استفاده در منازل، در مغازه و فروشگاه اصلی‌ترین هدف از اجرای دکوراسیون جلب مشتری و فروش بیشتر است. به همین علت هم طراحی تخصصی دکوراسیون مغازه بر این مبنا قرار دارد و به واسطه افراد متخصص در این حوزه انجام می گیرد. اصول طراحی دکوراسیون مغازه عبارتند از:

نورپردازی مناسب و کارآمد

نور از عامل های تاثیرگذار و خیلی مفید در جلب توجه اشخاص می باشد. بسته به نوع مغازه و اجناسی که در آن عرضه می‌شود، نورپردازی مناسب برای هر مغازه متفاوت است.

به طور مثال بوتیک‌ های عرضه ی پوشاک با مغازه‌ های فروشگاهی مواد غذایی و فروشگاه‌ های عرضه کننده بقیه ی مواد و جنس ها به نورپردازی و روشنایی متفاوتی احتیاج داشته که به‌ عنوان قسمتی از دکوراسیون مغازه اجرا می گردد.

طراحی بر اساس میزان فضای موجود

طراحی دکوراسیون داخلی هر مغازه بر اساس مساحت آن و فضایی صورت می‌گیرد که برای عرضه کالاها در نظر گرفته شده است. بر این اساس و با در نظر گرفتن دکور مناسب، این فضا جهت قرار گرفتن و نمایش اجناس طبقه‌بندی و تقسیم می‌شود.

طراحی بر مبنای دسترسی آسان به اجناس

دسترسی راحت و ایمن به جنس های هر فروشگاه چه برای مشتری ها و چه برای فروشنده ها اهمیت بسیاری داشته است و به‌ عنوان قسمتی از طراحی دکور مفید و کاربردی و یکی از اصول حائز اهمیت این طراحی می بایست مورد توجه قرار داده شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

انتخاب رنگ‌های مناسب

رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون مغازه نقش زیادی در جلب مشتریان دارند. از رنگ‌های استفاده شده در تابلوی مغازه تا دکوراتیو و وسایل مورد استفاده در قسمت نمای فروشگاه هر یک به‌ نوعی در این قسمت تاثیرگذار هستند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فروشگاه مبلمان 

بهترین رنگ برای دکور مغازه

انتخاب بهترین رنگ برای دکور مغازه ارتباط مستقیم با نوع کالا یا خدمات عرضه شده در آن دارد. ولی در مجموع رنگ‌ های گرم مانند قرمز و زرد جزو رنگ‌ های تبلیغاتی است و برای جلب مخاطبان و مشتری های زیادتر اغلب از آنها استفاده می گردد.

کاربرد رنگ‌ های روشن مثل سفید جهت رعایت بهتر نکات بهداشتی مخصوصا در فروشگاه‌ های عرضه کننده مواد غذایی و هم رنگ‌ های خنثی به علت قابلیت زیادی که جهت انطباق با بقیه ی رنگ‌ ها دارند در مغازه‌ها از موارد معمول و متداول است.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

استفاده از جاذبه‌های دکوراسیون خلاقانه

طراحی خلاقانه و بهره گیری ابتکار عمل در ساختن دکوراسیون مغازه از نکات حائز اهمیت و کلیدی می باشد که در دکور مدرن و امروزی فروشگاه‌ ها به آن پرداخته خواهد شد.

استفاده کامل و کاربردی از فضا، کاربرد اکسسوری‌های جذاب و مرتبط با اجناس فروشگاه و استفاده مبتکرانه از نور و حتی موزیک را می‌توان به‌عنوان نمونه‌هایی از این جاذبه‌های دکوراتیو نام برد.

طراحی خلاقانه دکوراسیون ویترین

طراحی دکور مغازه و استفاده از المان‌های موثری نظیر نور و رنگ و در نظر گرفتن ابعاد مناسب برای این کار تاثیر زیادی در موفقیت اجرای این نوع دکوراسیون داشته و به‌ طرز محسوسی بر شکوفایی کسب و کار و بالا رفتن میزان فروش موثر است.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

در زمان انجام طراحی دکوراسیون مغازه به نکات زیر توجه داشته باشید:
 •  استفاده کردن از رنگ های مناسب برای طراحی دکوراسیون
 • طراحی ورودی در دکوراسیون داخلی مغازه
 • طراحی دکوراسیون جذاب برای قسمت ورودی مغازه
 •  توجه کردن به چیدمان قفسه ها و کالاها در محیط داخلی مغازه
 •  استفاده کردن از تابلوهای حراج و… در ویترین فروشگاه
 •  منظم نگه داشتن فضای مغازه
 • وجه به خدمات‌دهی فروشگاه
 • دسترسی آسان مشتری به محصولات فروشگاه
 • توجه به نورپردازی قسمت‌های مختلف فروشگاه
 •  توجه به سبک دکوراسیون داخلی مغازه
بیشتر بخوانید: دکوراسیون بوتیک لباس زنانه 

طراحی ورودی در دکوراسیون داخلی مغازه

ورودی مغازه نخستین بخشی می باشد که مشتری با آن روبرو می گردد و در آن گام می گذارد . در حقیقت ورودی مغازه پس از ویترین مغازه، نخستین برخورد مشتری با فضای مغازه می باشد.
 • استفاده از لامپ و نوزپردازی مناسب
 • رنگ مناسب
 • چیدمان درست و اصولی
سبب می گردد ذهنیتی اعم از ارزشمند بودن در ذهن مشتری ایجاد نماید.

تاثیر چیدمان محصولات در دکوراسیون مغازه

روش چیدمان کالاها هم در طراحی دکور مغازه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و همینطور دسته بندی مناسب کالاها در دکوراسیون مغازه نه تنها اثر بسیاری در فروش زیادتر دارد بلکه به مشتری کمک می نماید تا به سادگی بتواند کالای مورد نظر خودش را در فروشگاه شما پیدا کند. می بایست تلاش گردد کالاهای پرفروش تر و جذاب تر ، زیادتر در معرض دید مشتری قرار داده شوند و کالاهایی که مشتری کمی دارند در قفسه های پایین تر قرار داده شوند.

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین مغازه – کلاسیک و مدرن

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، طراحی دکور دفتر وکالت ، دکوراسیون فروشگاه و طراحی دکور فروشگاهی و طراحی دکور دفتر املاک و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

 • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×