یکی از حائز اهمیت ترین مرحله های راه اندازی رستوران، تعیین نمودن یک دکور و چیدمان زیبا و مشتری پسند برای فضای داخلی آن است. در حقیقت محیط داخلی چنین فضایی می بایست طوری باشد که برای مشتری ها احساس آرامش به وجود آورد که در کنار سرو کردن غذاهای با کیفیت، بتوانید تا اندازه بسیاری رضایت آن ها را تامین کنید. بر اساس تعدد رستوران ها در شهر ها و مناطق گوناگون و همینطور تعدد طرح های گوناگون برای استفاده برای طراحی دکوراسیون داخلی، اهمیت زیادی دارد که شما بتوانید طوری عمل نمائید که به میزان کافی متمایز و برتر از رقیبان خود باشید. طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی - در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید

طراحی داخلی برای رستوران سنتی

در صورتی که با میزان اهمیت طراحی داخلی آشنا باشید، می‌دانید که نخستین قدم شما در این حوزه می بایست برداشته شود. طراحی داخلی هم طراحی دکور و هم معماری درون بنا را در بر می‌گیرد. شما می بایست بتوانید فضای داخلی را با توجه به دکوری که تصمیم دارید طراحی کنید، بسازید. آیا طاقچه‌ها برای طرح شما مناسب می باشند؟ وجود یک حوض بزرگ یا تعدادی حوض کوچک، کدام‌ یکی بهتر می باشد؟ آیا تمایل دارید که محیط درون رستوران خودتان را به تعدادی اتاق کوچک تقسیم نمائید یا اینکه علاقه دارید یک محیط مشترک بزرگ برای همه ی مهمانان داشته باشید؟ انجام صحیح و اصولی همه ی این کارها و داشتن ایده برای هر انتخاب، می‌تواند قسمت بسیاری از موفقیت کسب و کار شما را ضمانت کند. با داشتن یک زیربنای فوق العاده، این امکان را خواهید داشت که بهترین دکور را هم برای آنجا ایجاد کنید. یک روش جالب در این مرحله، مهندسی معکوس رقیبان می باشد. به رستوران‌های سنتی پرطرفدار سری زده و معایب و نقطه های قوت طراحی داخلی آن‌ها را چک کنید. البته که این مرحله کار دشوار و زمان‌بری می باشد ولی یک فایده فوق العاده برای شما دارد. آن هم این می باشد که کمک می نماید تا تمام عناصر و اجزای رستوران در تعادل و هماهنگی خاصبی با یکدیگر قرار بگیرند. طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی - در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه زیورآلات

چیدمان لوازم

همان گونه که در قسمت قبلی نوشتیم، چیدمان لوازم و وسایل احساس مشتریان را نسبت به فضا شکل می‌دهد. قطعا برای طراحی دکوراسیون یک رستوران سنتی می بایست چیدمان با توجه به نظمی بی‌خلل انجام شود. شاید در صورتی که دکوراسیونی مدرن در دست طراحی داشته باشید، این نظم و ترتیب خیلی برای‌ شما کاربرد نداشته باشد. ولی سنت با نظم ارتباط مستقیم دارد و شما ملزم می باشید که برای چیدمان تمام وسایل این قاعده را استفاده کنید. چیدن تخت‌ ها و صندلی‌ ها، چیدن وسایل روی پیشخوان، چیدن ظرف ها و آکسسوار تزئینی، چیدن کوسن‌ ها، بالش‌ ها و پشتی‌ ها و … می بایست با نظم و ترتیب خلاقانه و زیبایی طراحی گردند. جهت انتخاب چیدمان مناسب، به یک اصل توجه نمائید. قرار نمی باشد که شما میان افرادی که روی تخت یا صندلی‌ها می‌نشینند محیط خالی بسیاری ایجاد نمائید. این مساله اگر چه برای کافه‌ها یا رستوران‌های مدرن مهم است، ولی در رستوران‌های سنتی برعکس است. در این نوع اماکن، آدم‌ ها از اینکه در فاصله اندکی نسبت به همدیگر بنشینند حس بدی ندارند. در جامعه سنتی ایرانی، شهروندان در چنین مکان های عمومی به دنبال معاشرت و ایجاد روابط اجتماعی بودند. هنوز هم محیط یک رستوران سنتی دقیقا چنین احساسی القا می نماید و هیچ کس علاقه ای ندارد در چنین مکانی با فاصله خیلی دور از دیگران بنشیند.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون اداری لوکس 

کف، سقف و دیوارها

هر محیطی مشخصات و مختصات خاص خود را دارد. همین مختصات و مشخصات می باشند که تعامل به خصوصی با ساکنان آنجا ایجاد می کنند. دکوراسیون یک رستوران سنتی می بایست دارای این ویژگی‌ها باشد: بزرگ، دلباز، روشن، آرام بخش، سرزنده و صمیمی. بر همین اساس چنین رستورانی می بایست برای القای این احساسات، دارای چارچوب مناسبی باشد. در صورتی که دیوارها ضخیم و تیره رنگ باشند و از متریال سیمانی ساخته گردند، عملا همه ی این احساسات مثبت را از محیط خواهند گرفت. بنابراین تا می‌توانید بر روی دیوارها تزئین‌آلات زیبا و قدیمی نصب نموده و رنگ‌های شاد و پویا بر روی آن‌ ها بزنید. طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی - در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ 
رنگ آبی برای دیوارها انتخاب مناسبی می باشد. هم آرامش و تعادل را به فضا می افزاید و هم سبب می گردد تا فضا بزرگ‌ تر به نظر آید. در صورتی که قصد دارید چند قسمت از رستوران را با تعدادی دیوار از یکدیگر مجزا نمائید، می‌ توانید داخل دیوارها پنجره‌ای تعبیه کنید تا هم به زیبایی فضا کمک نمایند و هم احساس گرفتگی و محصور بودن به افراد منتقل نکنند. سقف نباید زیادی مرتفع باشد. در صورتی که ارتفاع رستوران شما بالا باشد مقداری خالی و ساکت به نظر می رسد. ولی در صورتی که سقف کمی کوتاه‌ تر از حالت عادی باشد سبب خواهد گردید تا احساس صمیمیت و سرزندگی در آنجا افزایش یابد. همینطور، به رنگ سقف هم دقت کنید و با نورپردازی کافی محیط داخلی را روشن‌ کنید.

رنگ ابزار مهمی برای شما می باشد

رنگ‌ های اصلی برای یک رستوران سنتی بهتر از رنگ‌ هایی مانند بنفش یا صورتی می باشند. بنابراین زرد، آبی و قرمز را بیشتر از سایر رنگ‌ ها در دکوراسیونتان جای دهید. رنگ قرمز برای ورودی و خروجی رستوران مناسب است. با این رنگ هنگام ورود و خروج احساس شادی و هیجان را به مشتری ها منتقل می کنید. با زدن رنگ آبی به قسمت هایی که مشتریان مشغول صرف غذا می باشند، کمک می نمائید تا در زمان میل کردن غذای رستوران شما رضایت خاطر و آرامش خاطر زیادتری داشته باشند. رنگ زرد هم جهت روشن نمودن قسمت هایی که لوازم تزئینی را در آنجا چیده‌اید مناسب می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی - در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید
برای رنگ لباس پرسنل رستوران اهمیت زیادی قائل شوید. آن‌ ها اجزای متحرک دکور رستوران شما می باشند. اجازه دهید زیباترین رنگ‌ها دائما در برابر چشمان مشتری ها در رفت و آمد باشند. حتی رنگ‌ ها را در تنوع و زیبایی کامل، درون سفره و سینی غذا نیز بگنجانید.

طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121

انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و…..