شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی - پایاتک گروپ
دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

ما در این مقاله به مبحث دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکور مغازه، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد جذابیت برای مشتریان، دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی است. در بازار لوازم خانگی یکی از مهم ترین مواردی که باعث موفقیت یک فروشگاه می شود وجود محصولات برند و با کیفیت است.

اگر سری به بازار بزرگ لوازم خانگی در تهران زده باشید، خواهید دید که بسیاری از این فروشگاه ها به صورت انحصاری محصولات برندهای بزرگی مانند ال جی یا سامسونگ را به فروش می رسانند و در این میان برخی موفق و برخی دیگر ناموفق هستند.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی 9

تفاوت این فروشگاه های معتبر در دکوراسیون و چیدمان مغازه هایشان است که در نهایت موفقیت آنها را رقم می زند! تا زمانی که مشتریان نتوانند محصولات فروشگاه را از بیرون به خوبی ببینند، نمی توانند خود را متقاعد کنند که وارد آن شوند. همچنین تا زمانی که چیدمان مغازه نتواند ذهن آنها را درگیر کند، علاقه ای به خرید محصولات نشان نمی دهند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مغازه قنادی

در این مطلب قصد داریم نکات دکوراسیون حرفه ای فروشگاه لوازم خانگی را به شما بگوییم تا بتوانید اعتبار فروشگاه خود را نسبت به قبل چند برابر کنید.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی به چه مسائلی توجه کنیم؟

اگر قصد شما از طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی صرفاً ساختن یک صحنه ساده با کمی جذابیت است، نیازی به رعایت نکته خاصی ندارید. تنها نورپردازی صحیح، استفاده از تزئینات رنگی متناسب با سایر قسمت های فروشگاه و … می تواند نیاز شما را به خوبی برطرف کند.

اما اگر قصد شما طراحی فروشگاهی است که از بیرون چشم مخاطب را به خود جلب کند و او را به داخل فروشگاه بکشاند، نکات زیر را دنبال کنید:

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی 1

قفسه فروشی لوازم خانگی

در ابتدا، پس از در نظر گرفتن اندازه فروشگاه، باید شروع به قفسه بندی آن کنید. اگر محصولات قالب فروشگاه شما; مبلمان بزرگ و حجیم هستند و محصولات تزئینی و کوچک کم دارید، قفسه ها را باید در قسمت های بالایی مغازه قرار دهید تا وسایل بزرگ مانع دید آنها نشود.

اما اگر محصولات کوچک شما نیز تنوع و تعداد زیادی دارند، بهتر است بخشی از مغازه را به طور اختصاصی برای آنها در نظر بگیرید و در نهایت چند محصول کوچک مانند فارگاس و ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی را جلوی آنها با فاصله قرار دهید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون دفتر اداری

قفسه های محصولات تزئینی باید از نوع آینه دار و چراغ دار باشد تا در داخل و خارج از فروشگاه برای مشتریان دیده شود.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی 2

دکور ویترین و فروشگاه لوازم خانگی

اگر قصد دارید از محصولات در پشت ویترین فروشگاه خود استفاده کنید، باید این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید: محصولات بزرگ در پشت ویترین فروشگاه لوازم خانگی از دیده شدن محصولات در داخل فروشگاه جلوگیری می کند.

راه حل این است که یا از محصولات کوچک مانند گاز در پشت ویترین استفاده کنید و محصولات ریز را روی آنها قرار دهید و یا اینکه محصولات اصلی فروشگاه مانند یخچال و فریزر را پشت دکور و وسط یا کنار آنها قرار دهید. از تزئینات کوچک محصول استفاده کنید.

همچنین می توانید بین این وسایل بزرگ و حجیم پشت دکور فاصله بگذارید تا مشتریان دید بهتری نسبت به محصولات داخل مغازه داشته باشند.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی 3

رنگ محصولات در فروش لوازم خانگی

اگر کمی بیشتر به طراحی فروشگاه های لوازم خانگی بزرگ دقت کرده باشید، حتما متوجه شده اید که اغلب محصولات خود را از یک رنگ انتخاب می کنند و گاهی برای ایجاد تنوع، چندین محصول را با رنگ های متضاد بین آنها قرار می دهند.

بیشتر بخوانید: اصول طراحی دکوراسیون مغازه

به عنوان مثال تمامی یخچال ها، فریزرهاو… به رنگ نقره ای (خاکستری) هستند و یک یا چند محصول سیاه و سفید نیز در بین آنها دیده می شود. با استفاده از این تکنیک می توانید دکوراسیون مغازه لوازم منزل خود را زیبا کنید.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی 4

نورپردازی در دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

نکته بسیار مهم در دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی استفاده صحیح از نور است. در ابتدا باید توجه داشت که نورپردازی محصولات در این فروشگاه نه تنها برای مشتریان داخل فروشگاه بلکه برای مشتریان بیرون از آن نیز جذاب باشد. پس بهتر است از چراغ ها و وسایل روشنایی قوی و پرانرژی استفاده کنید. (به خصوص اگر محصولات شما تزئینی و کادویی باشد)

اگر می خواهید در نورپردازی محصولات بزرگ خود تمایز داشته باشید، پیشنهاد می کنیم تنها روی برخی از آنها تمرکز کنید و نور مستقیم را به آنها بتابانید. به عنوان مثال، با استفاده از یک چراغ سقفی قابل تنظیم، نور را روی یخچال سفید ال جی متمرکز کنید. بهتر است این محصول از بیرون فروشگاه قابل مشاهده باشد.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی 5

دکوراسیون داخلی فروشگاه صوتی و تصویری

برای بهینه سازی طراحی فروشگاه صوتی و تصویری اولین تکنیک و البته مهمترین آن استفاده از خود محصولات است. پیشنهاد می کنیم چند تلویزیون باکیفیت را پشت ویترین قرار دهید و از ویدئوهای باکیفیت برای پخش روی آن ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون فروشگاه خرازی

همچنین در داخل مغازه تعدادی تلویزیون و سایر محصولات را روی دیوار، میز و … بچینید و از تکنیک ایجاد نور مستقیم روی آنها استفاده کنید.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی 6

نکات مهم در طراحی فروشگاه های صوتی و تصویری و لوازم خانگی

استفاده از پوسترهای تبلیغاتی و کاتالوگ های زیبا در پشت ویترین و در گوشه و کنار مغازه می تواند تاثیر مثبتی بر نظر مشتریان داشته باشد.

در کنار محصولات خود از کاتالوگ ها و برگه های راهنما و توضیحات محصول استفاده کنید تا مشتریان بتوانند بهتر با محصولات شما ارتباط برقرار کنند.

به تنوع محصولات در ویترین و سایر قسمت های فروشگاه توجه کنید. وجود 10 محصول یک شکل در کنار هم نمی تواند نظر مخاطب را جلب کند.

حتما فضایی در جلوی میز مدیر فروشگاه در نظر بگیرید تا یک میز و چند صندلی برای نشستن مشتریان قرار دهید.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی 8

آخرین کلمه

در پایان و به عنوان حرف آخر باید پیشنهاد کنیم که به مشتریان فروشگاه خود اجازه دهید آزادانه محصولات فروشگاه را لمس کنند و با رفتار و فعالیت های دیگر آنها را از این کار منع نکنید. دست زدن به محصولات یکی از نکاتی است که می تواند به فروش بیشتر کمک کند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فروشگاه بوتیک

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگی، پوشاک، طراحی داخلی مغازه لوازم خانگی، دکوراسیون دفتر وکالت و دکور مغازه لوازم خانگی و طراحی دکوراسیون مغازه لوازم التحریر و طراحی دکوراسیون داخلی مغازه …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی، دکوراسیون فروشگاه، دکور مغازه و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×