شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

قفسه بندی مغازه عطاری - پایاتک گروپ
قفسه بندی مغازه عطاری

ما در این مقاله به مبحث قفسه بندی مغازه عطاری می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکور مغازه، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

قفسه بندی مغازه عطاری

مغازه های عطاری یکی از مشاغلی هستند که سال هاست پا به عرصه وجود گذاشته اند. به گونه ای که هنوز در بسیاری از شهرهای کوچک و متوسط، عطاری به عنوان شغلی سنتی و حتی درون خانواده تلقی می شود.

با این حال، با استانداردسازی قفسه‌های فروشگاه عطر و استفاده از قفسه‌های مدرن، می‌توانید این تجارت را امروزی و مدرن جلوه دهید. این امر باعث افزایش کارایی فروشگاه و همچنین جلب توجه مشتریان می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد اهمیت قفسه بندی در فروشگاه های عطاری و نحوه انجام آن صحبت کنیم.

قفسه بندی مغازه عطاری

آشنایی با فروشگاه عطاری

قبل از رفتن به قفسه های فروشگاه عطاری، کمی با این تجارت و محصولات آن آشنا شوید. عمر عطاری ها و مغازه های عطاری آنقدر طولانی است که گاهی به سن ما نمی رسد. مثلا یک عطاری قدیمی در محله ما هست که فکر می کنم از زمان پدربزرگم ساخته و راه اندازی شده است.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون نانوایی

این موضوع نشان می دهد که یک فروشگاه عطاری همیشه مشتریان خود را داشته و هرگز از رونق نیفتاده است. برای درک مطلب فوق نیاز به تلاش زیادی نیست. کافی است به آشپزخانه خود نگاهی بیندازید. حداقل در یکی دو تا از کابینت های خانه می توان ادویه و خوراکی و در واقع رد پای عطاری ها را دید.

قفسه بندی مغازه عطاری 1

محصولات مختلفی در عطاری به فروش می رسد. البته بیشتر آنها منشا گیاهی دارند و به عنوان ادویه غذا یا داروهای گیاهی استفاده می شوند. این تنوع محصولات موجود در عطاری ها باعث شده است که در عطاری ها رنگ های مختلف و استشمام بوهای مختلف دیده شود.

معمولا فروشگاه های عطاری محیطی کوچک یا خیلی متوسط ​​دارند; و به روش سنتی مدیریت می شوند. به گونه ای که فروشنده مهمترین نقش را در سیستم عرضه محصول ایفا می کند. همچنین چیدمان محصولات در عطاری های قدیمی اغلب به هم می خورد. گاهی اوقات خود فروشنده مجبور است چندین شیشه و کیسه مختلف را جابجا کند تا محصولی را پیدا کند و با کمی شانس به آنچه می خواهد می رسد.

قفسه بندی مغازه عطاری 2

اهمیت قفسه در فروشگاه عطاری

در قسمت آخر عنوان قبلی به اهمیت استفاده از انواع قفسه بندی در فروشگاه اشاره کردیم. همین موضوع ساده، مهم ترین دلیلی است که نشان می دهد عطاری ها اگر می خواهند با دنیای مدرن امروز پیش بروند، باید سیستم فروش و چیدمان محصول خود را تغییر دهند. که این چیدمان محصولات بستگی زیادی به چیدمان قفسه فروشگاه عطاری دارد. در ادامه به نکاتی اشاره می کنیم که این بحث را تایید و تکمیل می کند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب

قفسه بندی مغازه عطاری 3

1- ساماندهی فضای فروشگاه

همانطور که گفتیم در فروشگاه عطاری محصولات مختلفی به فروش می رسد. از انواع ادویه ها و افزودنی های غذایی گرفته تا انواع داروهای گیاهی و غیر گیاهی. که اگر قرار باشد هر محصولی را در ظروف شیشه ای و پلاستیکی نگهداری کنیم یا به عبارتی فروشگاه خود را به همان روش قدیمی اداره کنیم، به زودی با مشکل مواجه خواهیم شد.

بنابراین برای ساماندهی محیط عمومی عطاری استفاده از قفسه بندی استاندارد ضروری است. استفاده از قفسه های دیواری و ترکیب آن با پالت های رنگی و جعبه ها یکی از بهترین گزینه ها برای نظم بخشیدن به فضای عطاری است. همچنین می توانید از قفسه های دیواری مخصوص ادویه کمک بگیرید.

قفسه بندی مغازه عطاری 4

2- استفاده بهینه از فضای فروشگاه

یکی از گلایه های عمده فروشندگان و مشتریان مغازه های عطاری بهم ریختگی اجناس و کوچک بودن مغازه است. برای حل این مشکل، به جای اینکه به دنبال یک مغازه بزرگتر باشید، می توانید از فروشگاه عطر خود شروع کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

استفاده از قفسه ها علاوه بر اینکه نظم خاصی به فضای فروشگاه شما می دهد، داخل فروشگاه را نیز تا حد مطلوبی آرام می کند. در واقع یکی از اهداف قفسه بندی استفاده مفید از فضاهای مرده فروشگاه و مدیریت فضای داخلی آن است.

قفسه بندی مغازه عطاری 5

3- رنگ های متنوع

ادویه ها و افزودنی های غذایی هر کدام رنگ و عطر خاص خود را دارند. در مورد داروهای گیاهی هم همینطور است. برای طراحی دکوراسیون داخلی عطاری خود می توانید از این نکته ظریف کمک بگیرید. مغازه ای را تصور کنید که ترکیبی از رنگ های طبیعی و بوهای مختلف را در خود جای داده است.

چنین مغازه ای معمولا برای مردم بازار جذاب است. حال اگر با رعایت اصول رنگ آمیزی قفسه فروشگاه ها سعی کنید این جذابیت را چند برابر کنید، مطمئنا نتیجه بسیار بهتر خواهد بود.

قفسه بندی مغازه عطاری 6

4- تبدیل شدن به یک فروشگاه مدرن

با تغییر سبک زندگی عمومی، فروشگاه های قدیمی و سنتی جای خود را به فروشگاه های مدرن نیز خواهند داد. مثلاً در شهرهای بزرگ دیگر بقالی قدیمی وجود ندارد. در عوض سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای جایگزین آنها شده اند.

خب موضوع این است که اگر عطاری هم بخواهد به همان شیوه سنتی ادامه دهد، دیر یا زود زیر چرخ های زندگی مدرن له می شوند. در اینجا تنها راه حل، تعمیر سریعتر این فروشگاه ها خواهد بود. استفاده از قفسه های فروشگاهی عطاری به صورت مدرن و امروزی یکی از راه های مقابله با این چالش است.

قفسه بندی مغازه عطاری 7

نحوه چیدمان و قفسه بندی در فروشگاه های عطاری

اگر با ضرورت قفسه بندی در فروشگاه عطاری آشنا هستید، اکنون وقت آن است که به سراغ نکات قفسه بندی بروید. چیدمان قفسه های فروشگاه چگونه است و از چه قفسه هایی می توان استفاده کرد. در ادامه به نکات مهم این بحث می پردازیم.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه بزرگ

قفسه بندی مغازه عطاری 10

استفاده از قفسه های مناسب

صنعت طراحی قفسه روز به روز در حال گسترش است و در نتیجه طرح های مدرن در این زمینه ارائه می شود. اما سوال اینجاست که آیا این قفسه های جدید کارایی لازم را خواهند داشت؟ بنابراین، اگر قصد دارید فروشگاه عطر خود را ذخیره کنید، به این نکته توجه کنید.

یک قفسه بندی خوب باید تمام نکاتی را که در بالا به آن اشاره کردیم داشته باشد. یعنی فروشگاه را مرتب می کند، از نقاط مرده فضا بهترین استفاده را می کند، جلوه خوبی می گیرد و به مدرن و امروزی شدن فروشگاه شما کمک می کند.

قفسه بندی مغازه عطاری 8

توجه به سازگاری رنگ ها و محصولات

برای طراحی قفسه های عطاری می توانید به سراغ قفسه های آلومینیومی، ورق استیل، ام دی اف، پی وی سی و … بروید، اما لازم به ذکر است که این قفسه های انتخابی مناسب فضای فروشگاه شما هستند؟ به عنوان مثال، انتخاب قفسه های آلومینیومی با رنگ براق ممکن است انتخاب چندان خوبی نباشد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی و بهداشتی

در حالی که اگر همان قفسه ها را رنگ آمیزی کنید یا از برچسب های چوبی برای طراحی آن ها استفاده کنید، این تناسب بیشتر به چشم می آید. به طور کلی قفسه های چوبی و ام دی اف انتخاب ایده آل تری برای عطاری ها به نظر می رسد. اگرچه از نظر هزینه طراحی و ساخت شما را با مشکلات بیشتری مواجه می کند.

قفسه بندی مغازه عطاری 9

ترتیب قفسه های ترکیبی

علاوه بر قفسه های دیواری که معمولا در فروشگاه های عطاری استفاده می شود، می توانید از انواع ظروف، جعبه و پالت نیز استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید ظروف سفالی تهیه کنید و محصولات گیاهی خود را داخل این ظروف سفالی نگهداری کنید.

به این ترتیب جلوه زیبایی به فروشگاه خواهید داد و با ترکیب قفسه های دیواری و این ظروف سفالی نظمی یکدست ایجاد خواهید کرد. علاوه بر این می توانید روی هر ظرف یک برچسب بزنید و محصول، کیفیت و قیمت را ذکر کنید تا مشتری با خیالی آسوده خرید کند.

قفسه بندی مغازه عطاری 11

قفسه‌ های مخصوص برای حبوبات و ادویه

پایه های حبوبات به صورت دیواری طراحی شده و در ساخت آنها از شیشه شفاف استفاده شده است. برای طراحی داخلی مغازه های عطاری نیز می توانید از این استندها کمک بگیرید.

همچنین ممکن است با غرفه های مخصوص عطرسازی و داروهای گیاهی در بازار مواجه شوید. برای نگهداری و فروش محصولات رنگارنگ و اصل فروشگاهی می توانید از این استندها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکور فروشگاه لباس مردانه

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه عطاری، پوشاک، دکوراسیون داخلی مغازه عطاری، طراحی دکور مغازه عطاری و دکوراسیون آرایشگاه زنانه و طراحی دکور مغازه و طراحی دکوراسیون داخلی مغازه عطاری …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی، دکوراسیون فروشگاه، دکور مغازه و دکوراسیون داخلی مغازه عطاری ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×