شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب - پایاتک گروپ
طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکور مغازه، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب

کتابفروشی ها دنیایی پر از رمز و راز و شگفتی دارند. آنچه بسیاری از ما از دکوراسیون کتابفروشی تصور می کنیم، مغازه های کوچک با قفسه های قدیمی و گرد و خاکی و دریایی از کتاب ها با موضوعات مختلف است که برای یافتن هر کتابی در این دنیای جادویی باید ساعت ها وقت بگذاریم.

اما امروزه طراحان دکوراسیون داخلی در سراسر دنیا هر روز با ارائه ایده ای جدید و خلاقانه برای طراحی داخلی فروشگاه همه ما را شگفت زده می کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با ایده های جذاب و فوق العاده برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب آشنا کنیم تا بتوانید با آنها یک کتابفروشی فوق العاده و رویایی داشته باشید.

شاید در حالت عادی فضای کتابفروشی فقط برای افرادی که علاقه زیادی به کتابخوانی دارند جالب باشد، اما جالب است بدانید طراحی جالب و خلاقانه دکوراسیون کتابفروشی می تواند این مکان را به یک فروشگاه جادویی تبدیل کند. حتی افرادی که علاقه ای به مطالعه ندارند، آنها را تشویق کنید که کتاب ها را مرور کنند.

امروزه کتابفروشی های معروف و بزرگ دنیا از ایده های جدید و خاص برای دکوراسیون داخلی کتابفروشی های خود استفاده می کنند و همین امر نیز به جذب مشتریان بسیاری کمک کرده است. بدون شک یک دکوراسیون جذاب و خیره کننده می تواند هر فردی را مشتاق ورود به کتابفروشی و جستجو در میان کتاب ها کند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فروشگاه لباس زنانه

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 4

طراحی دکوراسیون کتابفروشی

طراحی جذاب قفسه های کتاب

مهم ترین عنصر در طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب، قفسه های کتاب است. قسمت عظیمی از فضای داخلی کتابفروشی ها معمولا پر از قفسه های کتاب است و افراد تمام وقت خود را در میان این قفسه ها می گذرانند، بنابراین نقش مهمی در ایجاد دکوراسیونی جذاب و زیبا دارند.

طراحی قفسه ها باید به گونه ای باشد که مخاطب به راحتی به کتاب های مورد نظر خود دسترسی داشته باشد و در عین حال زیبا و شگفت انگیز باشد.

امروزه طراحان بزرگ دنیا از طرح های هندسی در طراحی دکوراسیون داخلی و قفسه های کتاب در کتابفروشی ها استفاده می کنند. این طرح ها یک طراحی داخلی بسیار متفاوت و منحصر به فرد ایجاد می کنند. همچنین به شما کمک می کند تا از تمام فضاهای موجود در کتابفروشی به بهترین نحو استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 5

اختصاص فضایی دنج برای نشستن و مطالعه

ایجاد فضایی دنج و آرام در میان قفسه های کتاب برای نشستن و مطالعه بهترین ایده ای است که هر کتابفروشی می تواند از آن استفاده کند. خیلی ها دوست دارند قبل از خرید کتاب گوشه ای بنشینند و نگاهی به کتاب های مورد نظرشان بیندازند. اختصاص یک محیط مطالعه در بین قفسه های کتاب با به کار بردن از ایده های جدید می تواند کتابفروشی شما را خاص و منحصر به فرد کند.

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین و دکوراسیون فروشگاه

بسیاری از کتابفروشی های بزرگ دنیا از این فضا برای جذب مشتریان بیشتر استفاده می کنند. هر چه این فضا جذابتر باشد، مخاطب مشتاقتر برای بازگشت به کتابفروشی شما خواهد بود. ایجاد فضاهای راحت و مناسب برای مطالعه و ایجاد امکان نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه می تواند جذابیت کتابفروشی شما را دو چندان کند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 6

استفاده از نور در دکوراسیون کتابفروشی

بدون شک هیچکس دوست ندارد در محیطی تاریک و کم نور درس بخواند. یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون کتابفروشی نورپردازی مناسب است. استفاده از نور طبیعی با ایجاد پنجره های بزرگ در میان قفسه های کتاب یا استفاده از درب های ورودی تمام شیشه ای بهترین گزینه ها برای نورپردازی در کتابفروشی است. البته برای افزایش نور محیط بهتر است از نورهای مصنوعی استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 7

پنجره های بلند جذاب

استفاده از پنجره های بلند و بلند و ورودی تمام شیشه ای علاوه بر ایجاد منظره ای جذاب و دیدنی در فضای داخلی کتابفروشی، باعث می شود که قسمت های مختلف فروشگاه به راحتی از بیرون نمایان شود و نظر هر رهگذری را به خود جلب کند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 8

نردبان های دوست داشتنی

استفاده از قفسه های بلند در طراحی قفسه کتاب اجتناب ناپذیر است. برای دسترسی به این قفسه ها می توانید از ایده های جذاب و نوستالژیک استفاده کنید. یکی از این ایده ها استفاده از نردبان است.

بیشتر بخوانید: طراحی دکور داروخانه

حتما دیده اید که در بسیاری از فیلم ها از نردبان برای دسترسی به طبقات بالای کتابخانه ها استفاده می شود، این ایده می تواند کتابفروشی شما را باشکوه و خاطره انگیز جلوه دهد. همچنین می توانید با استفاده از پله های فانتزی و جالب بین قفسه های کتاب، دسترسی به قفسه های بالایی را آسان تر کنید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 3

پارتیشن بندی خلاقانه

جداسازی بخش های مختلف کتابفروشی از یکدیگر می تواند فضای سازمان یافته و جذابی ایجاد کند. برای اینکه بتوانید قسمت های مختلف کتابفروشی خود را به زیبایی هر چه بیشتر از هم جدا کنید، پیشنهاد می کنیم از پارتیشن بندی با قفسه کتاب استفاده کنید. برای زیبایی و جذابیت بیشتر می توانید از قفسه هایی با فرم های متفاوت و منحصر به فرد استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 9

کتاب های پرنده

در طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب، استفاده از ایده های خلاقانه حرف اول را می زند. یکی از این ایده های جذاب، کتاب هایی است که از سقف آویزان شده اند، گویی در فضایی بالای سر ما پرواز می کنند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکور مغازه لوازم تحریر

اگر دوست دارید داستان های فانتزی بخوانید، بدون شک اولین چیزی که با دیدن این صحنه به ذهنتان خطور می کند، کتابخانه جادویی مدرسه هاگوارتز در مجموعه هری پاتر است. این کتاب های پرنده جادویی به مخاطب پیشنهاد می کند که با خواندن کتاب ذهن خود را به پرواز درآورد که در واقع همین طور است.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 0

رنگ های اغوا کننده

این رنگ ها در هر کجا که استفاده شوند نشاط و سرزندگی می آورند. همانطور که گفتیم، چیزی که همه ما درباره کتابفروشی فکر می کنیم، مکانی ساده و بی رنگ با قفسه های بلند است که دیگر جایی برای کتاب های جدید ندارد.

اما این بدان معنا نیست که در دکوراسیون کتاب کتابفروشی خود از رنگ ها استفاده نکنید. استفاده از رنگ های شاد و جذاب در طراحی دکوراسیون کتابفروشی می تواند فضایی متفاوت و منحصر به فرد ایجاد کند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب 11

حرف پایانی

در کشورهای پیشرفته مطالعه کتاب جزء جدانشدنی زندگی روزمره مردم است و به همین دلیل کتابفروشی های این کشورها رقابت تنگاتنگی برای جذب مشتری دارند.

طراحی اصولی و خلاقانه دکوراسیون کتابفروشی علاوه بر اینکه می تواند باعث رونق کسب و کار شود، افراد را به سمت کتاب و کتابخوانی جذب می کند و باعث ارتقای فرهنگ جامعه می شود. پس از ایجاد تغییرات و استفاده از ایده های جدید نترسید و فضای کتابفروشی خود را منحصر به فرد و رویایی طراحی کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون سوپرمارکت

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب، پوشاک، طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه، طراحی دکور فروشگاه کتاب و دکور فروشگاه کتاب و طراحی داخلی فروشگاه کتاب و دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی، دکوراسیون فروشگاه، دکور مغازه و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×