شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران | پایاتک گروپ -  02634484956 - 09121641842
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - دکور مغازه آرایشی - 09121641842 - 02188559485

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی رستوران می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

اهمیت دکوراسیون رستوران

در میان هیاهو و هیجانی که جهت راه انداختن کسب و کار جدید و جذاب خود دارید، بیایید برای چندین لحظه مکث نموده و به این فکر نمائیم که فلسفه وجود رستوران چه می باشد؟ آیا رستوران فقط مکانی جهت صرف غذا می باشد؟ آیا مشتری ها نمی‌توانند در منزل خود غذا بخورند؟ یا نمی‌توانند آن را سفارش بدهند و در خانه خود دریافت نمایند؟ البته که می‌توانند؛ ولی باز هم به رستوران‌ها مراجعه می نمایند!

می شود گفت در کنار غذاهایی که در هر رستوران سرو می گردد، محیط آن رستوران نیمی از انگیزه مشتری ها جهت آمدن می باشد. طراحی رستوران چه در نمای خارجی و چه در درون اهمیت زیادی دارد.

1. انتخاب و رعایت کردن هارمونی رنگ‌ ها

انتخاب رنگ می بایست بر اساس سبک رستوران و هم مقدار فضا انجام شود. محیط رستوران‌های کلاسیک به طور معمول بزرگ می باشد و با رنگ‌های تیره همراه می گردد. ولی در محیطی کوچک نمی‌توان از رنگ‌های تیره استفاده نمود چون باعث تنگی محیط و حس ناراحتی و خفقان می گردد. در محیط های کوچک بهتر می باشد از رنگ‌های روشن و ملایم و تا اندازه ای شاد استفاده گردد. دقت نمائید که رنگ‌ها نه جیغ و اضطراب‌ آور بوده و نه خنثی و کسل‌ کننده باشند.

بیشتر بخوانید: رنگ قرمز در دکوراسیون مغازه

هارمونی و هماهنگی رنگ‌ ها اثر ناخودآگاه و عمیقی بر روان اشخاص دارند. جهت آنکه بدانید کدام رنگ‌ها مکمل یکدیگر می باشند، می‌توانید از چرخه رنگ استفاده نمائید. رنگ آبی و نارنجی مکمل یکدیگر می باشند. در صورتی که سبز با قرمز تکمیل می گردد. ترکیب رنگ‌ های خنثی مثل طوسی، سیاه یا سفید با رنگ‌های جان‌بخش و گرم مثل قرمز، صورتی، بنفش یا نارنجی هم می‌تواند محیط دلچسبی را به وجود آورد.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - دکور مغازه آرایشی - 09121641842 - 02188559485

2. نورپردازی

از سایر موارد حائز اهمیت در طراحی داخلی رستوران که به میزان رنگ‌ها مهم است، نورپردازی می باشد. نورپردازی در رستوران‌ های دارای سبک کلاسیک به طور معمول ایجاد کننده محیطی کم‌نور می باشد. در طراحی رستوران‌هایی که قرار می باشد محیطی رمانتیک داشته باشند هم به همین شکل می باشد. نورپردازی در رستوران‌های محلی و سنتی می‌تواند با منبع های نوری نوستالژیک انجام شود. در رستوران‌ های مدرن، محیط های خانوادگی و دوستانه به طور معمول از نور کافی جهت روشن نمودن محیط استفاده میگردد. شکل پراکندگی نورها هم می‌تواند در ایجاد آرامش موثر واقع شود. در کل یکی از اصل های طراحی رستوران نورپردازی ملایم می باشد.

3. توجه کردن به بهداشت

در انتخاب کردن دکور داخلی و به صورت کلی طراحی داخلی رستوران می بایست به موضوع بهداشت توجه نمود. مشتری ها به محض مشاهده علائم آلودگی از رستوران فرار می کنند. انتخاب کردن مواد و مصالح مورد استفاده در محیط رستوران، میز و صندلی‌ ها، پیشخوان، کف‌ پوش رستوران، سقف و … می بایست همگی به گونه ای باشد که رعایت بهداشت و حفظ پاکیزگی را به انجام رساند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی منحصر بفرد مغازه

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - دکور مغازه آرایشی - 09121641842 - 02188559485

به عنوان مثال در محیط های مدرن از میزهایی با صفحه های ام‌ دی‌ اف، فایبرگلاس و … استفاده می گردد. در محیط های کلاسیک شیشه زیادتر کاربرد دارد. در رستوران‌ های سنتی می شود از رومیزی‌ های پارچه‌ ای سنتی استفاده نمود که شستشوی آن‌ها هم راحت می باشد.

4. امنیت

طراحی رستوران در محیط داخلی می بایست به گونه ای باشد که امنیت مشتری ها و کارکنان فراهم گردد. انتخاب کردن کف‌پوش‌ها می بایست طوری باشد که خدمه یا مشتری ها روی آن سر نخورند. همینطور چیدمان لوازم می بایست طوری باشد که راه رفت‌ و آمد به مقدار کافی از میان آن‌ها فراهم و امن باشد. میزها، صندلی‌ ها و بقیه اکسسوری‌ ها می بایست محیط راحتی را برای مشتری ها فراهم نمایند. بهتر می باشد اشیای خطرناک، آتش‌ افروز و نوک‌ تیز تا جایی که ممکن است از محیط نشستن و رفت‌ و آمد مشتری ها دور باشد.

5. انتخاب کردن و چیدمان مبلمان

انتخاب کردن مبلمان به سبک رستوران و هارمونی رنگ‌ ها مرتبط می باشد که آن‌ها را پیش‌تر بیان کردیم. در حقیقت سبک مبلمان قسمت مهمی از سبک رستوران می باشد. ولی این تنها موردی نمی باشد که می بایست مد نظر قرار گیرد. شما می بایست به ظرفیت‌ ها و جامعه هدف خود هم توجه کنید. آیا مشتری های شما خانواده‌هایی می باشند که امکان دارد بچه‌ های کوچک خود را به درون رستوران بیاورند؟ آیا صندلی کودک لازم می باشد؟

بیشتر بخوانید: استفاده از چوب در دکوراسیون

آیا گروه‌ ها و اکیپ‌ های بزرگ دوستی یا تیم همکارهایی با تعداد زیاد می باشند که نیاز می باشد میز و صندلی‌ هایی با ابعاد بزرگ و ظرفیت کافی جهت نشستن داشته باشند؟ مساحت رستوران برای شما امکان استفاده از چه نوع مبلمانی را ایجاد می کند و چه چیدمانی می بایست رعایت گردد که مسیر رفت‌وآمد سد نگردد؟ این ها همه پرسش هایی می باشند که می بایست از خودتان داشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - دکور مغازه آرایشی - 09121641842 - 02188559485

7. انتخاب کردن و طراحی منو و بسته‌ بندی

منو در رستوران سنتی و کلاسیک می‌تواند دارای جلدی چرمی یا پارچه‌ای باشد. در صورتی که در فست‌فودها به طور معمول یک برگه ساده می باشد. شکل منو و طراحی آن به خصوص در رستوران‌ های مدرن قادر است خلاقانه باشد. هم طراحی منو و هم ظرف های سرو و بسته‌ بندی غذاهای بیرون‌بر قادر است گویای برند و نام رستوران شما باشد. بنابراین در طراحی آن‌ها می بایست فکری بکر داشت.

بیشتر بخوانید: شلف ها در دکوراسیون مغازه

8. عطر و موسیقی

بهتر می باشد در محیط رستوران تهویه مناسب وجود داشته باشد تا بوی نامطبوعی مزاحم آرامش و صرف غذای مشتری ها نشود. بعضی از رستوران‌ ها از رایحه‌ های خاص در محیط رستوران استفاده می نمایند. در صورتی که رایحه‌ها ملایم و کم‌جان باشند خوب است در غیر این صورت امکان دارد مزاحم ذائقه مشتری ها جهت درک عطر و طعم غذایشان باشد.

موسیقی هم کامل کننده طراحی رستوران می باشد که بر اساس سبک های طراحی رستوران و محیط و مشتری های آن انتخاب میگردد. به طور معمول از موسیقی بی‌کلام استفاده می گردد. در بعضی رستوران‌ های کلاسیک از موسیقی زنده استفاده می گردد که می شود با یا بدون خواننده باشد. در محیط رستوران سنتی هم می شود از موسیقی سنتی استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی فروشگاه ها

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121

انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و…..

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×