شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

دکوراسیون داخلی رستوران - پایاتک گروپ
دکوراسیون داخلی رستوران

ما در این مقاله به مبحث دکوراسیون داخلی رستوران می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکور مغازه، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

دکوراسیون داخلی رستوران

در حالی که رستوران‌ها، بستنی‌فروشی‌ها، کافه‌ها و هر مؤسسه دیگری با استفاده از موقعیت مکانی، قیمت‌ها و تبلیغات با یکدیگر رقابت می‌کنند، بسیاری در بخش طراحی داخلی شکست می‌خورند. طراحی دکوراسیون رستوران بر روانی مشتری تاثیر می گذارد و او را به سفارش کم و بیش ترغیب می کند و حتی مدت اقامت در رستوران را تحت تاثیر قرار می دهد.

معماری و طراحی، نورپردازی، مکان، رنگ، بو و آکوستیک، همگی دکوراسیون داخلی رستوران را تشکیل می دهند. در این مقاله با ایده های درخشان طراحی داخلی رستوران آشنا می شوید که می توانید از آنها برای تأثیرگذاری بر روانشناسی مشتریان خود استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی رستوران 11

عناصر طراحی دکوراسیون رستوران و نحوه تاثیر آنها بر مشتریان

معماری و طراحی

معماری و طراحی جنبه های اساسی طراحی داخلی رستوران هستند. روش طراحی دکوراسیون رستوران و قرار دادن کل عناصر آن نقش اصلی در تعریف ظاهر و احساس رستوران شما دارد. حتی تأثیر گذاری بیشتری بر تجربه مشتری ها دارد. استفاده از سبک دکوراسیون می تواند تا حدودی جذابیت رستوران را افزایش دهد، برای این منظور می توانید از سبک روستیک نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی

دکوراسیون داخلی رستوران 8

  • اینکه رستوران شما چقدر بزرگ خواهد بود، در ساعات اوج شلوغی چقدر شلوغ خواهد بود و راه رفتن بدون برخورد با مردم یا برخورد به میزها چقدر راحت خواهد بود، همه به چیدمان رستوران بستگی دارد.
  • پلان رستوران شما باید به گونه ای باشد که برای هر فرد نشسته فضایی مجزا در نظر گرفته شود. اگر یک رستوران خوب هستید، 2 متر مربع برای هر صندلی ایده آل است.
  • ایستگاه های خدمات، اگرچه این روزها رایج نیستند، اما بهترین مکان هایی هستند که رفت و آمد پای مشتری در آنها به حداقل می رسد، مانند مرکز دقیق یک رستوران. یک ایستگاه خدمات یا یک میز رزرواسیون را تنها در صورتی در ورودی نصب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهندگان خدمات شما می توانند مشتریان را ببینند و مشتریان شما همیشه می توانند آنها را ببینند.
  • اتاق های پذیرایی باید در دکوراسیون داخلی رستوران شما نمایان باشد. اگر پشت دیوار یا جایی بیرون است، مطمئن شوید که یک تابلوی راهنما نصب کرده اید، زیرا همه راحت نیستند که راهنمایی بپرسند.
  • برای زیباسازی ورودی رستوران خود می توانید از بتن شستشو کمک بگیرید، این موزاییک ها در انواع مختلف در بازار موجود است.

دکوراسیون داخلی رستوران 13

ورودی جذاب

طراحی ورودی رستوران، به خصوص در مناطقی که کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارد، می تواند مشتریان بیشتری را تشویق کند که به رستوران و کافه شما بیایند. بتن اکسپوز به عنوان یک متریال معماری همواره یکی از اولویت های بزرگ ترین طراحان کشور و حتی در سطح جهانی بوده است.

بیشتر بخوانید: چیدمان ویترین مغازه بدلیجات

دکوراسیون داخلی رستوران 9

امروزه طراحی مینیمال و جذاب ورودی رستوران مورد قبول خیلی از رستوران ها قرار گرفته است که می خواهند ورودی های خیره کننده ای برای رستوران های خود درست کنند. با توجه به این که مدت زیادی از به کار بردن از این نوع متریال نمی گذرد، می تواند جذابیت و تازگی ایجاد نماید.

یکی از عناصر مهم در ورودی می تواند ایجاد محیطی خارج از رستوران برای جلوگیری از نشتی باشد. برای تهیه این محیط می توانید از انواع آلاچیق ها استفاده کنید تا محیطی جذاب برای ورودی رستوران خود فراهم کنید.

دکوراسیون داخلی رستوران 6

روشنایی

نور بخش مهمی از طراحی داخلی است، چه طراحی لابی مدرن و چه طراحی رستوران. اگر نور آنقدر بد باشد که آرامش مشتریان را از بین ببرد، بی نقص بودن همه چیز منطقی نیست.

دکوراسیون داخلی رستوران 7

محل استقرار

نوع صندلی هایی که در دکوراسیون داخلی رستوران استفاده می کنید روی روانشناسی و تجربه مشتری نیز تاثیرگذار است. آیا تا به حال توجه کرده اید که چگونه رستوران هایی که راحت هستند اما دقیقاً از نوع صندلی هایی نیستند که می خواهید روی آن بنشینید؟

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مغازه لوازم جانبی و موبایل فروشی

در عین حال این صندلی ها حس بسیار سبکی را به مشتری القا می کنند. همه اینها بر مشتریان تأثیر می گذارد که سریع غذا بخورند و نمانند. خلاقیت در ساخت میز و صندلی بسیار مهم است.

دکوراسیون داخلی رستوران

از سوی دیگر، صندلی هایی که دارای راحتی، لمینت ها و کاناپه هایی است که سنگین و نرم هستند. این امر مشتریان را تشویق می کند که مدت بیشتری بمانند و قهوه بیشتری سفارش دهند. ترکیب روش های متناوب نشستن مانند تاب نیز همین تاثیر را دارد و مشتری را به آرامش و ماندن تشویق می کند. از طرفی تند غذا خوردن انسان را به یاد دوران کودکی و سرعت می اندازد.

دکوراسیون داخلی رستوران 1

رنگ ها

رنگ ها نقش زیادی در طراحی رستوران کوچک شما دارند. مهمترین چیزی که بر رنگ هایی که باید در رستوران خود استفاده کنید تأثیر می گذارد، مشتریان هدف شما هستند. رنگ های مختلف باعث تحریک احساسات مختلف و ایجاد حالات مختلف می شود. برخی از رنگ ها خوردن را تحریک می کنند، در حالی که برخی دیگر آن را سرکوب می کنند.

رنگ های گرم مثل قرمز و نارنجی محرک قوی محسوب می شوند و به همین علت خیلی از رستوران ها تلاش می کنند از رنگ قرمز در محیط داخلی خود استفاده نمایند.

دکوراسیون داخلی رستوران 2

رنگ زرد می تواند به افراد احساس سرزندگی بدهد و اشتهای آنها را افزایش دهد. از سوی دیگر، آبی یک سرکوبگر است. دلیل اینکه آبی به عنوان یک سرکوب کننده در نظر گرفته می شود این است که مردم را آرام می کند و آنها را آرام می کند، بنابراین مشتریان کمتر سفارش می دهند. رنگ های خاکستری، قهوه ای و بنفش نیز در این دسته قرار می گیرند. در حالی که خاکستری خسته کننده است، قهوه ای انسان را به یاد غذای سوخته می اندازد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکور بوتیک زنانه

دکوراسیون داخلی رستوران 3

بو

رایحه های مناسب می توانند فروش غذای شما را افزایش دهند، بنابراین مطمئن شوید که آن را در طراحی داخلی رستوران خود بگنجانید.

قرار دادن برخی بوها در آشپزخانه می تواند اشتها را تحریک کند. کار دیگری که می توانید انجام بدهید این است که به دنبال عطرهای مصنوعی بروید. درست مانند رنگ ها، بوهای مختلف نیز احساسات متفاوتی را در افراد برمی انگیزد.

دکوراسیون داخلی رستوران 4

اسطوخودوس و وانیل استرس را کاهش داده و ذهن را آرام می کند. نان لواش انسان را به یاد خانه می اندازد و احساس راحتی می کند، بنابراین برای قسمت دسر رستوران یا کافه خوب جواب می دهد. فلفل، خیار و مرکبات به انسان احساس شادابی می دهند.

بسته به نوع بو و تجربه مشتری که می خواهید در رستوران خود ایجاد کنید، می توانید رایحه های مختلفی را انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی رستوران 5

آکوستیک

بالاخره به آکوستیک می رسیم. ممکن است فکر کنید که موسیقی لزوماً مهم نیست، اما این بدترین برداشتی است که می توانید داشته باشید. موسیقی بیشتر از پرکردن فضای خالی یک رستوران انجام می دهد.

کنترل میزان صدایی که در آن موسیقی پخش می کنید سخت ترین کاری است که می توانید انجام دهید. در حالی که صدای زیاد می تواند باعث ایجاد سر و صدا شود. توصیه می کنیم از تکنیک های کنترل صوتی مانند سقف کاذب، فرش یا پرده استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در دکوراسیون رستوران

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، طراحی فروشگاه بوتیک، طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و طراحی داخلی رستوران و طراحی ویترین مغازه و دکوراسیون داخلی مغازه …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی، دکوراسیون فروشگاه، دکور مغازه و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×