شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری | پایاتک گروپ - 02634484956
طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری - دکوراسیون داخلی دفتر اداری - طراحی دکوراسیون دفتر - دکوراسیون داخلی محیط اداری - دکوراسیون داخلی

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری - دکوراسیون داخلی دفتر اداری - طراحی دکوراسیون دفتر - دکوراسیون داخلی محیط اداری - دکوراسیون داخلی
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پلاسکو

طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

اجرای صحیح طراحی داخلی ساختمان اداری هم برای کارمندها و هم برای مشتری ها و ارباب رجوع اهمیت دارد.

کارمندی ک در یک ساختمان با طراحی بهتری کار انجام می دهد، ساعات کاری مفیدتری را مشغول به کار می باشد.

همینطور مشتری هایی که به یک دفتر کاری با استانداردهای بالا مراجعه می نمایند احساس امنیت و اعتماد بیشتری را تجربه می نمایند.

خود شما موقعی که به یک دفتر با دکوراسیون مدرن و ایده آل مراجعه می نمائید حس بهتری دارید یا موقعی که به یک دفتر قدیمی و کسل کننده میروید؟

طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری - دکوراسیون داخلی دفتر اداری - طراحی دکوراسیون دفتر - دکوراسیون داخلی محیط اداری - دکوراسیون داخلی
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه 

نکته هایی که می بایست پیش از طراحی داخلی ساختمان بدانید

صحیح می باشد که طراحی داخلی ساختمان اداری به طور معمول توسط طراحان متخصص انجام می شود، ولی خود شما هم میبایست نکاتی را بدانید تا بتوانید به طراح کمک نمائید تا بهترین دکوراسیون را مطابق میل شما ایجاد نماید. جزئیات مرتبط با دکوراسیون مانند پلان و سیرکولیشن بر اساس سبک کاری و احتیاج های شما طراحی می گردند ولی در رابطه با نقشه اولیه ساختمان اداری می بایست موارد زیر را رعایت نمائید:
 • طراحی اولیه طراحی اولیه ساختمان می بایست متناسب با کارکرد و کاربردی باشد که یک اداره دارد. مشاغلی مانند ادارات هنری، فرهنگی، آموزشی، خدمات، پزشکی و … فضاسازی و سیرکولیشن متفاوتی در مقایسه با همدیگر دارند. همینطور در فرایند طراحی میبایست به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی ساختمان و همینطور تعداد کارکنان و ارباب رجوع توجه نمائید. جایگیری صحیح تجهیزات گوناگون ساختمان نکته‌ ای می باشد که شما می بایست به کمک طراح آن را رعایت نمائید. به هر حال شما می بایست اول نیازهای یک ساختمان اداری را برآورده سازید.
 • چشم انداز مناسب یک چشم انداز که فضای سبز یا زیبایی‌ های شهر را به کارکنان نمایش می‌ دهد بهترین گزینه جهت حفظ انرژی کارکنان میباشد. بنابراین تلاش نمائید در طراحی داخلی فضای اداری پنجره‌ ها را به طرف فضای سبز طراحی نمائید و از لوازم دکوراتیو الهام بخش استفاده نمائید؛ تجربه نشان داده است که این لوازم می‌ توانند راندمان کاری را به صورت قابل توجهی افزایش دهند.
 • نورپردازی مناسب یکی از مهم‌ترین نکته هایی که می بایست درباره ی طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان اداری رعایت نمائید، نورپردازی مناسب می باشد. استفاده کردن از حداکثر نور طبیعی با استفاده کردن از پنجره‌ ها و استفاده صحیح از پارتیشن‌ ها سبب خواهد شد کارکنان به میزان کافی نور در اختیار داشته باشند.
طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری - دکوراسیون داخلی دفتر اداری - طراحی دکوراسیون دفتر - دکوراسیون داخلی محیط اداری - دکوراسیون داخلی
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان 

خصوصیاتی که دکوراسیون اداری می بایست داشته باشد:

برای طراحی داخلی محیط اداری توجه به خصوصیات، محدودیت‌ ها، امکانات و هدف از طراحی خیلی اهمیت دارد. همان گونه که گفتیم پلان و سیرکولیشن مهم‌ ترین خصوصیات دکوراسیون اداری می باشند. ولی خصوصیاتی مانند سبک کار و متراژی که در اختیار دارید هم می بایست مورد توجه قرار گیرند.
طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری - دکوراسیون داخلی دفتر اداری - طراحی دکوراسیون دفتر - دکوراسیون داخلی محیط اداری - دکوراسیون داخلی
Interior muse 6
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک دندانپزشکی 
 • متراژمتراژی که جهت دکوراسیون داخلی ساختمان اداری در نظر گرفته می‌شود همیشه ثابت می باشد ولی نوع دکوراسیون میبایست با این متراژ هماهنگی داشته باشد. موقعی که متراژ کم می باشد و ارباب رجوعی به اداره مراجعه نمی نماید، بهتر می باشد فضای داخلی اداره صمیمی و دوستانه باشد. برعکس موقعی که متراژ بالایی در اختیار داریم می بایست به سبک کاری اداره توجه نموده و تلاش نمائیم محیط را برای مراجعه مشتریان فراهم سازیم.
 • سبک کاریطراحی داخلی محیط اداری می بایست متناسب با حیطه کاری کارکن ها باشد. موقعی که کارکنان در یک موضوع هنری مشغول به کار می باشند، ایجاد یک محیط مدرن و هنری از ملزومات کار می باشد. هنگامی که اداره کارهای مهندسی و مرتبی را در نظر دارد، توجه به عنصر نظم اهمیت بسیار زیادی دارد. بر همین اساس سبک کاری کارکنان و مقدار همکاری آنها همواره می بایست در طراحی مورد توجه قرار داده شود.
لوازم و مبلمان دفتر کاری می بایست متناسب با طراحی محیط اداری باشد. طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری - دکوراسیون داخلی دفتر اداری - طراحی دکوراسیون دفتر - دکوراسیون داخلی محیط اداری - دکوراسیون داخلی
بیشتر بخوانید: طراحی دکور مغازه کوچک 
لوازمی مانند مبلمان، پرده‌ ها، میزها، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و … می بایست استانداردهایی مانند سایز و کارایی را مطابق با احتیاج دفتر رعایت نمایند. به طور مثال نمی‌ شود در یک واحد از مبلمان و پرده‌ هایی با رنگ متفاوت استفاده نمود.
همینطور در یک دفتر کاری رسمی نباید از مبل های راحتی و میزهای کوچک پذیرایی استفاده نمود. حتی امکان دارد طراحی داخلی یک اتاق به علت تفاوت در کاربرد ها در مقایسه با اتاق دیگر خیلی متفاوت باشد. برای مثال در اتاق کنفرانس نیاز می باشد از یک میز بزرگ برای تجمع کارکنان استفاده گردد؛ در حالی که پلان‌ ها از میزهای کوچک شخصی بهره مند می باشند. طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری - دکوراسیون داخلی دفتر اداری - طراحی دکوراسیون دفتر - دکوراسیون داخلی محیط اداری - دکوراسیون داخلی
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کتابخانه عمومی 

انواع پلان

پلان اداری به طور معمول به دو صورت باز و بسته طراحی می گردد که هر یک خصوصیات خودشان را دارند:
پلان بسته: پلان بسته جهت طراحی داخلی فضای اداری در دفترهایی که کارمندان وظایف جداگانه‌ای بر عهده دارند مناسب می باشد. در این نوع پلان کارمندها از ارتباط کمتری با بقیه افراد برخوردار هستند و در کمترین زمان ممکن می‌ توانند تمرکز داشته باشند. افزون بر این در شرکت‌ هایی که کارمندها به آزادی فردی زیادتری نیاز دارند و می بایست ساعت طولانی را مشغول کار گردند این پلان استفاده میشود. مهم‌ ترین ویژگی های پلان بسته در طراحی اداری شامل:
 • امکان تمرکز زیاد روی کار
 • کم شدن مشارکت کارکنان با همدیگر
 • چیدمان محیط شخصی با سلیقه دلخواه
 • استرس کاری پایین تر
 • محیط مناسب کار فردی و ارائه کار فردی بهتر
 • کم شدن حواس پرتی با عبور و مرور یا سر و صدا
 • مراجعه نکردن ارباب رجوع
طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری - دکوراسیون داخلی دفتر اداری - طراحی دکوراسیون دفتر - دکوراسیون داخلی محیط اداری - دکوراسیون داخلی
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه اسباب بازی فروشی 
پلان باز: پلان باز برای محیط هایی که متراژ کمی دارند ولی برای کار گروهی استفاده می شوند مناسب می باشد. در این پلان محیط دوستانه‌ تر می باشد و کارمندان از روحیه کار گروهی زیادتری بهره مند خواهند بود؛ به گونه ای که هر فرد می‌تواند به سادگی مشکلش را با همکار خودش در میان بگذارد.
 • مناسب برای کارهای گروهی
 • کم شدن تمرکز فرد بر روی کار
 • ایجاد حواس پرتی به علت سر و صدا و عبور و مرور
 • کم شدن حریم خصوصی
 • احتمال عدم جایگاه ثابت
 • کنترل پروژه‌ ها به شکل گروهی
 • انتقال ساده اطلاعات میان کارکنان
بیشتر بخوانید: تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×