شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

انواع طراحی دکوراسیون رستوران  - پایاتک گروپ
انواع طراحی دکوراسیون رستوران 

ما در این مقاله به مبحث انواع طراحی دکوراسیون رستوران  می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

انواع طراحی دکوراسیون رستوران 

انواع طراحی دکوراسیون رستوران

طراحی رستوران، در رستوران­ها جایگاه ویژه­ ای در زندگی پیدا کرده­ اند. رستوران ­ها دیگر فقط محلی برای صرف غذا خوردن محسوب نمی شوند و افراد به طئر معمول وقت بسیاری را در آن­ها سپری می نمایند.

حتی جشن ها و مراسم هم در آنجا یا به عبارتی در تالار رستوران­ انجام می گیرد. با تمام این توضیحات، اهمیت طراحی رستوران­ و تالار رستوران­، توسط افراد متخصص دو صد چندان می‌­شود.

طراحی رستوران می‌تواند باعث موفقیت یا شکست کسب‌وکارتان شود! دکوراسیون داخلی، یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین اجزای هر مکانی است. در واقع وقتی وارد مکانی می‌شویم، اولین چیزی که به چشم‌مان می‌آید، طراحی داخلی و دکوراسیون است.

آیا تا به حال می‌ دانستید که چند رستوران به علت نداشتن دکوراسیون داخلی مناسب، با شکست‌ مواجه شده اند؟ بیهوده نمی باشد که می‌گویند عقل انسان به چشم او می باشد!

حتی اگر بهترین منوی غذایی را داشته باشید و بهترین غذاها را برای مشتریان سرو کنید، با نداشتن دکوراسیون مناسب، قطعاً نمی‌توانید مشتریان زیادی را جذب کنید؛ بنابراین اگر هدفتان موفقیت در کسب‌وکار است، حتماً تا انتهای این مطلب را به‌دقت مطالعه بفرمایید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون رستوران 

انواع سبک‌های طراحی رستوران کدامند؟

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای طراحی رستوران باید در همان ابتدا انجام دهید، این است که سبک طراحی داشته باشید. منظور از سبک طراحی این می باشد که قصد دارید حال و هوای رستوران شما به چه صورتی باشد؟

البته من غذایی و فهرست غذاهایی که برای مشتری ها سرو می نمائید نیز می‌تواند در انتخاب سبک طراحی تأثیرگذار باشد. سبک رستوران یا کانسپت، حاوی همه ی موارد از قبیل منو، خدمات، غذاها و غیره می باشد. معمولاً رستوران‌ها در سه سبک کلی طراحی می‌شوند که این سه سبک، به شرح زیر هستند:

رستوران مدرن رستوران سبک کلاسیک رستوران سنتی

انواع طراحی دکوراسیون رستوران 

طراحی رستوران مدرن

امروزه برخی از رستوران‌ها به‌ صورت مدرن طراحی می‌شوند. سبک طراحی و رعایت خصوصیات رستوران مدرن اهمیت خیلی زیادی دارد.

اگر به طراحی داخلی رستوران‌های مدرن دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید که همه آن‌ها از آثار هنری و نور ملایم برای رستوران‌های خود استفاده کرده‌اند. یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک این رستوران‌ها، این است که از مبلمان ساده و چوبی برای غذاخوری استفاده کرده‌اند.

زیادترین رنگ‌هایی که در طراحی رستوران مدرن استفاده می شوند، رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای می باشند. به‌طور کلی در طراحی این رستوران‌ها، به منوی غذایی و خدماتی که به مشتریان ارائه می‌شود، توجه می‌کنند. به این دلیل که تمام این موارد با یکدیگر در ارتباط هستند.

انواع طراحی دکوراسیون رستوران 
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان 

طراحی رستوران کلاسیک

همچنان هم اغلب افراد می باشند که علاقه دارند غذای خود را در رستوران سنتی میل نمایند. به همین دلیل بسیاری از کارآفرینان برای شروع کسب‌وکار خود، رستوران سنتی را مدنظر خود قرار می‌دهند.

طراحی رستوران سنتی می بایست طوری باشد که در نخستین نگاه، بشود احساس خوبی از آن به دست آورد. در رستوران‌هایی که کلاسیک می باشند، چیدمان مبل ها و نوع آن‌ها به مقدار بسیاری اهمیت دارند.

در صورتی که به این‌ ئوع رستوران‌ها علاقه مند هستید و حضور در آن‌‎ها را تجربه نموده اید، بر همین اساس این را به درستی می‌ دانید که در زمان وارد شدن، نخستین چیزی که توجه را جلب می نماید، وجود تابلوها و گلدان‌های بزرگ در گوشه‌های مختلف رستوران است.

همینطور وقتی به چینش مبل ها و نوع آن‌ها دقت می نمائید، فضای خصوصی‌ تری را احساس می نمائید. لازم به ذکر است که در رنگ‌آمیزی‌های رستوران‌های کلاسیک، معمولاً از رنگ‌های تیره بیش­تر استفاده می‌شود.

کارکن های رستوران‌ های کلاسیک، به طور معمول لباس‌ های رسمی‌ پوشیده اند که این نیز یکی دیگر از عنصرهای حائز اهمیت و موثر در تم کلی رستوران محسوب می شود. استفاده کردن از تابلوهای مجلل، شمع و لوستر از سایر مواردی می باشند که در طراحی رستوران کلاسیک دخیل می باشند.

طراحی رستوران‌های کلاسیک تنها به این موارد محدود نمی‌شود. استفاده کردن از موسیقی یکی دیگر از موردهایی می باشد که همواره در رستوران‌های موفق و محبوب مشاهده کرده ایم. در رستوران‌ های کلاسیک از موسیقی‌ های بدون کلام زیادتر استفاده می گردد.

همچنین موسیقی‌هایی که انتخاب می‌شوند، بیش­تر آرام و دلنشین هستند. افرادی که سلیقه خاص دارند، در رستوران‌های کلاسیک حضور پیدا می‌کنند. به همین علت طراحی این‌ نوع رستوران‌ها می بایست به شکل خاص انجام گیرد.

انواع طراحی دکوراسیون رستوران 
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه 

طراحی رستوران سنتی

رستوران سنتی، سبک دیگری از رستوران‌ها است که طرفداران خاص خودش را دارد. در این گونه رستوران ها، اغلب غذاهای سنتی سرو می گردند که ایرانیان بسیاری به حضور در این‌ نوع رستوران‌ها علاقه مند هستند. رستوران‌‎های سنتی شامل رده سنی خاصی نمی‌شوند؛ پیر و جوان سبک این رستوران‌ها را می‌شناسند.

در این‌ نوع رستوران‌ها، تم محلی مدنظر می باشد و طراحی رستوران نیز بر همین اساس انجام می گیرد.

تمام آیتم‌ها، ظروف غذا و غیره به‌صورت محلی و سنتی انتخاب می‌شوند. به طور معمول ظروف غذا به شکل سفالی می باشند و مبل ها یا میز و صندلی‌های کم­تری در این‌ نوع رستوران‌ها مشاهده می گردد. مبلمان اغلب به شکل تخت می باشند و فضا هم صمیمی‌تر می باشد. یکی از ویژگی‌هایی که در این رستوران‌ها دیده می‌شود، استفاده از رنگ‌های شادی مثل سبز و فیروزه‌ای است.

این‌گونه رستوران‌ها بیش­تر در مناطق گردشگری که آثار باستانی دارند، دیده می‌شوند. همچنین موسیقی که در رستوران پخش می‌شود، سنتی بوده و لباس کارکنان هم به شکل سنتی طراحی می‌گردد.

در نتیجه تمام رستوران یک تم سنتی به خود می‌گیرد که حال و هوای خوبی به حاضرین می‌دهد. یکی دیگر از مواردی که در این‌گونه رستوران‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد، این است که از آثار باستانی و صنایع‌دستی برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود.

انواع طراحی دکوراسیون رستوران 

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین مغازه – کلاسیک و مدرن

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ویترین مغازه و طراحی دکوراسیون مغازه و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×