شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون فروشگاه - پایاتک گروپ -  02634484956
3648036b21623b121c24946490398c9b

ما در این مقاله به مبحث طراحی دکوراسیون فروشگاه می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه ، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاه

هدف تجارت بصری افزایش فروش با جذب مشتریان به فروشگاه ابتدا از طریق ساخت ویترین ها و همچنین از طریق نمایش و چیدمان در فروشگاه است که آنها را به ماندن در فروشگاه و خرید مثبت ترغیب می کند.

اطمینان حاصل کنید که برای تأثیری که یک ویترین با طراحی خوب می تواند داشته باشد ارزش قائل می شوید. خریداران با یک بخش جذاب از بازاریابی گرافیکی جذب می شوند.

اولین چیزی که مشتری هنگام ورود به فروشگاه می بیند، ویترین است که اغلب تعیین می کند که مشتری بماند یا خارج شود. پس از همه ی این ها، ویترین یک مغازه یا فروشگاه خرده فروشی به عنوان نمایشگاه آن عمل می کند.

آنها باید روایتی را منتقل کنند که متعاقباً به یک محیط فیزیکی تبدیل شود. راز این است که با رویکردهای خلاقانه متفاوت آزمایش کنید و در عین حال محصول را همیشه در مرکز ارائه نگه دارید. این باید چشم نواز باشد و در عین حال پیام و داستانی را نیز منتقل کند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی

1. چیدمان فروشگاه

اصطلاح «طرح‌بندی فروشگاه‌های خرده‌فروشی» به نحوه چیدمان موجودی، نمایش‌های محصولات و وسایل فروشگاهی توسط خرده‌فروشان اشاره دارد. طرح‌بندی طراحی فروشگاه‌های خرده‌فروشی مستلزم استفاده دقیق از فضای موجود برای تأثیرگذاری بر تجربه مشتری است، زیرا نحوه تعامل مشتریان با کالا بر خرید آنها تأثیر می‌گذارد.

دو عنصر کلیدی طرح‌بندی فروشگاه‌های خرده‌فروشی که برای تبدیل بینندگان به مصرف‌کننده استفاده می‌شوند عبارتند از:

طراحی فروشگاه: شامل استفاده معقول از پلان ها، نمایشگرها، مبلمان، وسایل، تابلوها و نورپردازی می باشد. چیدمان طراحی فروشگاه تاثیر زیادی بر نحوه برخورد با مشتریان دارد.

جریان مشتری: به نحوه حرکت مشتری در راهروهای فروشگاه اشاره دارد. یکی دیگر از اجزای جدایی ناپذیر استراتژی مدیریت خرده فروشی، درک جریان مشتری و الگوهای رفتاری معمول مصرف کننده است که به نحوه تعامل مشتریان با کالاها مرتبط است.

به دلیل مشغله زیاد، خریداران مدرن اغلب با عجله خرید خود را انجام می دهند. وظیفه طراحی داخلی خرده‌فروشی طولانی‌تر کردن زمان اقامت در فروشگاه و کند کردن این فرآیند است، و مشتریان را به درنگ کردن، مرور و شاید یادگیری چیزهای جدید ترغیب می‌کند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

2. حواس در طراحی فروشگاه خرده فروشی

یک مشتری می تواند از طریق بازاریابی حسی به یک مشتری تکراری تبدیل شود. خرده‌فروشان می‌توانند با تمرکز بر هر پنج حواس و ارائه تجربه‌ای بی‌نظیر در فروشگاه، موقعیت مکانی خود را به‌عنوان مقصدی که باید از آن بازدید کنند برای مشتریان تثبیت کنند.

منظره

برای طراحان، تجسم بینایی حسی است که بیشتر باید به آن تسلط پیدا کنند. ویترین باید گرم و دلپذیر باشد زیرا اولین چیزی است که مصرف کنندگان می بینند. فضای داخلی یک فروشگاه خرده فروشی موفق باید دارای نور کافی باشد و دارای نمایشگاه های چشمگیر باشد.

بو

یکی از حیاتی ترین حواس ما، بویایی است که، بر احساسات، حافظه و خلاقیت ما تأثیر می گذارد. در صورت استفاده مناسب از عطر در ارتباط با حافظه بلندمدت افراد، به کسب‌وکارها قدرت زیادی می‌دهد تا بر تجربه خرده‌فروشی به طور مطلوب تأثیر بگذارند.

برندهایی مانند Starbucks، Hollister و Aesop به فروشگاه‌های خودتان رایحه‌ای متمایز و منحصربه‌فرد می‌دهند که مشتریان را جذب می‌کند و دائماً آنها را به یاد شرکت می‌اندازد حتی زمانی که در آنجا نیستند. ممکن است وسوسه انگیز باشد که رایحه را از درب ها “پمپ” کنید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مغازه ساعت فروشی

طعم

طراحان می‌توانند با ارائه نوشیدنی‌های کوچک مانند قهوه، چای، نوشابه یا شیرینی‌ها به مشتریان ، تجربه خریدی به یاد ماندنی‌تری داشته باشند تا احساس راحتی و آسودگی کنند. درگیر کردن ذائقه افراد فقط برای رستوران ها نیست.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

لمس

بسیاری از خریداران ترجیح می دهند خریدهای حضوری انجام دهند زیرا برای تجربه لمسی ارزش قائل هستند. قبل از خرید، آنها می خواهند شخصاً آن چیز را ببینند و احساس کنند.

خرده فروشان می توانند با طراحی چیدمان فروشگاه خود برای تشویق تماس بین محصولات، از این میل استفاده کنند. حتی ممکن است به نصب تابلوهایی فکر کنید که نشان می دهد مشتریان از آزمایش محصولات در فروشگاه استقبال می کنند.

صدا

وقتی صحبت از استفاده از صدا برای بهبود تجربه خرید در فروشگاه به میان می‌آید، بسیاری از خرده‌فروشان صداهای محیطی (موسیقی کم‌کلید با عناصر کم)، موسیقی و صدایی که حال و هوا را در پس‌زمینه تنظیم می‌کند، یا موسیقی و صدایی که در پس‌زمینه پخش می‌شود را انتخاب می‌کنند.

3. انتخاب مواد

برای چندین دهه، ایده مادی بودن برای طراحی خرده فروشی ضروری بوده است. مواد مورد استفاده در طراحی فروشگاه بر سودمندی، مناسب بودن و توانایی آن برای فروش کالا و جلب مشتری تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، Aesop همیشه از مواد پایدار در فروشگاه خود استفاده می کند تا تصویر برند خود را منعکس کند. برای طراحی خرده فروشی، عناصری که شما به کار می برید ممکن است بیانگر هویت برند شما در نظر گرفته شود و باید با احساسات و رفتارهایی مطابقت داشته باشد که مشتری می خواهد هنگام ورود و کاوش به آن شرکت داشته باشد.

 امروزه از مصالحی مانند فولاد ضد زنگ ، چوب، لمینت ها و کاشی های سفالی استفاده می شود.

طراحی دکوراسیون فروشگاه
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه 

4. حرکت مشتری در جهت درست 

بر اساس تحقیقات در مورد طراحی فروشگاه خرده فروشی، مشتریان تمایل دارند وقتی وارد یک مکان فروشگاه می شوند، به طور خودکار به سمت راست حرکت کنند. با توجه به اینکه اکثر مردم روی زمین راست دست هستند، کاملا منطقی است.

این می تواند مبتنی بر این فرض باشد که بیشتر مردم در سمت راست خود قابل توجه تر هستند، تمایل دارند دست راست خود را دراز کنند، و مهمتر از همه  تمایل دارند به سمت راست هر فضایی جذب شوند.

خرده فروشان می توانند تابلوهای چشم نواز و نمایشگرهای نقطه فروش را در سمت راست فروشگاه قرار دهند تا از این مزیت استفاده کنند. این به طور خودکار مشتریان را به سمت خلاف جهت عقربه های ساعت، یک مسیر ترجیحی، در اطراف یک فضا هدایت می کند.

برندها می توانند با گنجاندن این مورد در نقشه راه که قبلا توضیح داده شد، منطقه فروشگاه خود را بهبود بخشند و فروش را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه لوازم ورزشی 

5. مرکز جاذبه

مرکز توجه یا نقطه کانونی باید اولین چیزی باشد که هنگام ورود به فروشگاه متوجه آن می شوید. این ممکن است هر چیزی باشد، از یک جسم بزرگ گرفته تا اشیاء با رنگ های چشمگیر. توجه مشتریان را به خطوط دید خود حفظ کنید.

“ستاره فروشگاه” باید دقیقاً در محل مشخص قرار گیرد. مانکن ها با جدیدترین مجموعه یا نصب پوشاک به عنوان مرکز جذابیت برای طراحی های داخلی فروشگاه عمل می کنند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه ساعت فروشی 

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه و طراحی دکوراسیون مغازه ساعت فروشی و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×