شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی داخلی محیط اداری - پایاتک گروپ
طراحی داخلی محیط اداری

ما در این مقاله به مبحث طراحی داخلی محیط اداری می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکور مغازه، دکوراسیون داخلی و….. میتوانید با گروه معماری پایاتک  تماس بگیرید.

طراحی داخلی محیط اداری

کسانی از شما که به این مقاله مراجعه کرده‌اید احتمالاً می‌دانید که چیدمان دفتر شما و طراحی کلی داخلی دفتر می‌تواند ارتباط مستقیمی با نحوه انجام و انجام وظایف کارکنان داشته باشد. در واقع برای افرادی مثل شما که به چیدمان اداری و طراحی داخلی اهمیت می دهند، قطعاً واضح است که قبل از هر اقدامی باید اهداف خود و نیازهای کارکنان خود را بررسی کنید.

حتی برای درک این موضوع باید نوع کار و وظایف کارکنان خود را در نظر بگیرید. منظور ما این است که تعامل کارمندان با یکدیگر، با کارفرما و همچنین دسترسی آنها به قسمت های مختلف دفتر از موارد مهمی است که در انتخاب نوع چیدمان اداری باید به آن ها توجه کنید.

طراحی داخلی محیط اداری 8

در این راستا، برخلاف گذشته که طراحی داخلی اداری محدود به اتاق‌ های دربسته جدا از یکدیگر می‌ شد، چیدمان‌های متفاوتی متناسب با نوع کار و نحوه ارتباط کارکنان وجود دارد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون کافی شاپ مدرن و کلاسیک

این طرح‌ بندی‌ ها می‌ تواند به بهبود بهره‌ وری کارکنان و اعتبار کسب‌ و کار کمک کند. با این توضیح برای آشنایی بیشتر شما در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی طراحی داخلی محیط اداری بپردازیم.

طراحی داخلی محیط اداری 1

1. چیدمان اداری سنتی

چیدمان سنتی دفتر در واقع تک تک دفاتر است که به صورت دائم یا نیمه دائمی ساخته می شوند. این سبک چیدمان در طراحی داخلی اداری شامل ترکیبی از دفاتر بسته و اتاق کنفرانس است. البته توجه داشته باشید که فضای پذیرایی و لابی اداری بازتر طراحی خواهد شد.

طراحی داخلی محیط اداری 2

2. چیدمان دفتر با اتاقک های مجزا

همانطور که از نام این چیدمان پیداست شما با یکی از انواع طراحی داخلی اداری با چیدمان باز روبرو هستید که در سه سمت فضاهای کار پارتیشن هایی برای ایجاد باکس یا اطاقک کشیده می شود. یکی از مزیت های مهم این سبک چیدمان و دکوراسیون داخلی اداری مقرون به صرفه بودن آن است.

همچنین این روش به شما امکان استفاده بهینه از فضا را می دهد. این نوع چیدمان اداری و طراحی داخلی در ترکیب با اتاق های کنفرانس بسته و دفاتر خصوصی برای مدیریت استفاده می شود.

طراحی داخلی محیط اداری 3

3. چیدمان بر اساس کار گروهی است

یکی از سبک های جذاب و البته یکی از جدیدترین انواع چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی اداری محسوب می شود. واضح است که این روش برای شرایطی است که کارکنان به صورت گروهی و در تیم های مختلف مشغول به کار هستند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فروشگاه لوازم التحریر

نکات مهمی که به هر تیم اختصاص داده می شود تا حد زیادی به نوع فعالیت تیم بستگی دارد. از طرفی در طراحی داخلی اداری استاندارد و مناسب، این نوع چیدمان با ایستگاه های کاری فردی و فضاهای اختصاصی تکمیل می شود.

به یاد داشته باشید که این روش نیاز به اتاق کنفرانس را کاهش می دهد. زیرا می توانید از فضاهای مختلف برای برگزاری جلسات رسمی و غیر رسمی استفاده کنید.

طراحی داخلی محیط اداری 4

4. طراحی داخلی اداری با طرح باز

در طراحی داخلی اداری با چیدمان باز، پارتیشن و دیوار اداری وجود ندارد. به این معنی که فضاهای کار با مبلمان جدا و مشخص می شوند. در این حالت ممکن است میزها در کنار هم قرار گیرند تا یک ست را تشکیل دهند یا از میزهای چند نفره مانند نیمکت استفاده شود. لازم به ذکر است در این روش برای برگزاری جلسات و مجالس غیررسمی باید از میز و صندلی تالار استفاده کرد.

یکی از مزایای این روش چیدمان در طراحی داخلی اداری، انعطاف پذیری آن است. به این ترتیب می توان فضاهای چند منظوره ایجاد کرد که به راحتی توسعه، ساخته و برچیده شوند.

طراحی داخلی محیط اداری 5

5. چیدمان اداری یکپارچه

این سبک یکی از جدیدترین انواع چیدمان فضا در طراحی داخلی اداری محسوب می شود و سیستم های نوین کاری مدرن با این سبک چیدمان سازگاری بیشتری دارد.

تمام سبک هایی که گفتیم در این روش استفاده می شود و به همین دلیل به چیدمان ترکیبی معروف است. در واقع با توجه به نیاز شرکت و تیم های کاری خود و سبک کاری کارکنان در بخش های مختلف می توانید ترکیبی از این سبک ها را در چیدمان داشته باشید.

بیشتر بخوانید: دکور دفتر اداری

به عنوان مثال در طراحی داخلی فضای اداری یک دفتر کار بزرگ می توان قسمت های مختلفی را تعیین کرد تا کارمندانی که برای کار به تمرکز بیشتری نیاز دارند به اتاق های خصوصی دسترسی داشته باشند و بخشی را با چیدمان باز برای کار تیمی تعیین کنند.

طراحی داخلی محیط اداری 6

6. ترتیب فضاهای کاری مشترک

بدون مقدمه باید بگوییم که یکی از بهترین طراحی های قرن، چیدمان فضاهای کاری مشترک است. با این روش می توانید بدون ایجاد دفتر شخصی به راحتی از تمامی امکانات اداری استفاده کنید. این نوع فضاهای کاری برای فریلنسرها و افرادی که در حال راه اندازی یک کسب و کار جدید هستند ایده آل هستند.

در این دفاتر می توانید ترکیبی از فضاهای خصوصی و مشترک را مشاهده کنید. از طرفی می توان فضاهایی را برای برگزاری جلسات و رویدادهای تیمی در این نوع طراحی داخلی اداری گنجاند.

طراحی داخلی محیط اداری 7

انتخاب نوع چیدمان و سبک طراحی داخلی فضای اداری

قطعا با دانستن انواع چیدمان در دکوراسیون داخلی اداری می توانید تصمیم بهتری در مورد اینکه کدام نوع چیدمان برای کسب و کار شما مناسب است، بگیرید.

با یک نگاه کلی و البته کمی جزئی متوجه خواهید شد که در طراحی داخلی دفاتر کوچک بهتر است نوع چیدمان باز را در نظر بگیرید تا فضا را از نظر بصری باز و بزرگ جلوه دهید اما در فضاهای بزرگ نوع چیدمان یکپارچه. بهترین نتایج را خواهد داشت؛ همچنین باید ببینید که آیا کار شما بیشتر به صورت تیمی انجام می شود یا اینکه ایجاد فضاهای فردی در دفتر کارتان بیشتر ضروری است.

در نهایت برای اینکه اطلاعات بیشتر و دقیق تری از طراحی داخلی اداری با توجه به نوع و فضای کسب و کار خود داشته باشید، می توانید از راهنمایی کارشناسان طراحی داخلی گروه پایا تک استفاده کنید. همچنین اگر قصد بازسازی دفتر کار خود را دارید یا به فکر دکوراسیون داخلی دفتر جدید خود هستید، این شرکت می تواند خدمات حرفه ای خود را به شما ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی داروخانه

خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، طراحی دکوراسیون محیط اداری، دکوراسیون داخلی دفتر کار و دکوراسیون دفتر کار و طراحی ویترین مغازه و دکوراسیون داخلی مغازه …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: دکوراسیون داخلی دفتر کار، پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاهی، دکوراسیون فروشگاه، دکور مغازه و طراحی دکوراسیون محیط اداری….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

  • واتساپ : 09333695121
معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×