طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشیاهمیت خیلی زیادی دارد. زیرا در حال حاضر باشگاه های ورزشی یکی از شلوغ ترین مکان های عمومی برای ورزش و وقت گذراندن به حساب می آیند. همینطور کیفیت محیط های ورزشی اثر زیادی در انتخاب افراد برای انجام تمرین های ورزشی به حساب می آید. بر همین اساس افراد به دنبال باشگاه هایی هستند که در کنار کیفیت محیطی جذاب و دلنشین داشته باشند. در حقیقت یک باشگاه ورزشی مناسب و ایده آل می بایست طوری طراحی و ساخته شود که افراد را تشویق کند تا به باشگاه بروند.

آشنایی با نکته های حائز اهمیت برای طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی

بهتر می باشد بدانید که در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی رعایت نمودن یک سری اصول سبب خلق یک باشگاه زیبا و با کیفیت خواهد شد.
بیشتر بخوانید: دکوراسیون مغازه آرایشی بهداشتی

این نکته ها و اصول شامل موارد زیر هستند:

 • جایگذاری درست دستگاه ها
 • وجود تجهیزات فوق پیشرفته
 • اجرا کردن نورپردازی صحیح
 • استفاده کردن از نور طبیعی
 • در نظر داشتن محل استراحت
 • محیط های اختصاصی برای هر ورزش
 • استفاده کردن از آینه در دکوراسیون باشگاه ورزشی
 • ایجاد محیط آرامش بخش
 • جذابیت دکوراسیون محیط

وجود تجهیزات پیشرفته در طراحی دکوراسیون باشگاه

از آنجایی که پیشرفت تکنولوژی اثر خیلی زیادی بر جنبه های گوناگون افراد دارد. در حال حاضر می توان شاهد اثر تکنولوژی و پیشرفت آن در حوزه ورزشی بود. به گونه ای که بعضی از باشگاه ها دارای نرم افزارهای باشگاهی می باشند. افراد با استفاده کردن از این نرم افزارها به سادگی و در کمترین زمان می توانند همه ی اطلاعات مورد علاقه خود را ذخیره نمایند. همینطور به کار گرفتن تجهیزات صوتی و تصویری با کیفیت در این حوزه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

جایگذاری درست دستگاه ها

یکی دیگر از نکته های حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون باشگاه جایگذاری درست دستگاه ها می باشد. یکی از شرایط ایجاد و خلق باشگاه ورزشی با کیفیت بالا، درست قرار دادن لوازم ورزشی در اماکن مناسب باشگاه می باشد. لوازم را می بایست طوری در باشگاه قرار داد که برای افراد مزاحمت به وجود نیاورد. همینطور از سایر نکته های حائز اهمیت رعایت فاصله لازم میان دستگاه های ورزشی می باشد.

اجرا کردن نورپردازی صحیح در طراحی دکوراسیون باشگاه

از سایر نکته های حائز اهمیت که می بایست در دکوراسیون داخلی باشگاه به آن توجه شود وجود نور مناسب و کافی در همه ی بخش های فضا است. در حقیقت در طراحی مکان هایی که در طول ساعات عصر کم نور می باشند و یا از نور طبیعی بهره نمی برند می بایست از نورپردازی مناسب استفاده نمود. لازم به ذکر می باشد که در باشگاه های ورزشی نور می بایست به شکل یکنواخت در همه ی محیط باشگاه پخش شود. در حقیقت در صورتی که نور به شکل نقطه ای و مستقیم باشد سبب آزار افراد ورزشکار خواهد شد و چشم های آن ها را خیره خواهد کرد.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داروخانه
همینطور می بایست شدت نور زیاد نباشد. از سایر نکته های حائز اهمیت در طراحی داخلی باشگاه این می باشد که می توان از نورهای مخفی رنگی برای ایجاد هیجان و زیبایی استفاده نمود. همچنین در باشگاه بانوان نورهای صورتی پر رنگ و یا نورهای زرد فسفری محیط را پر انرژی و شاد می نماید.

در نظر داشتن محل استراحت

همان گونه که می دانید طراحی قسمت های گوناگون یکی از احتیاج های مهم در طراحی باشگاه ورزشی مدرن محسوب می شود. یکی از قسمت هایی که شاید در بعضی ورزشگاه ها به آن توجه نشود، نبود یک مکان برای استراحت می باشد. بر همین اساس بهتر می باشد محلی برای افرادی که در میان تمرین خود به استراحت احتیاج دارند در نظر گرفته شود. این جایگاه را می بایست به شکل مجزا در نزدیکی تمام دستگاه ها طراحی نمود.
بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون بوتیک و مغازه زنانه

ایجاد محیط آرامش بخش در طراحی دکوراسیون باشگاه

باشگاه های ورزشی که به عنوان باشگاه تخصصی یوگا فعالیت می کنند، می بایست طوری طراحی شوند که افراد در مدت زمان تمرین به حس آرامش و راحتی زیادی دست پیدا نمایند. از این رو از نکته های اصلی و مهم در طراحی این نوع باشگاه ها استفاده کردن از طرح ها، رنگ ها و نور ایده آل می باشد.

جذابیت طراحی دکوراسیون محیط

 جذابیت دکوراسیون محیط یکی از موارد حائز اهمیت در دکوراسیون داخلی باشگاه محسوب می شود. در حقیقت جذابیت و زیبایی محیط دارای اثر خیلی زیادی در ایجاد یک محیط ایده آل و مناسب می باشد. طبق نظر کارشناس های طراحی استفاده کردن از یک سری طرح های جذاب و ساده در کف، دیوارها و سقف محیط می تواند در ایجاد یک باشگاه زیبا و بی نظیر تاثیرگذار باشد.

محیط های اختصاصی برای هر ورزش

همان گونه که می دانید ماهیت هر رشته ورزشی که در باشگاه اجرا می شود، تفاوت دارد. از این رو نیاز می باشد در آغاز کار مشخص نمائید که چه ورزش هایی در باشگاه انجام می گیرد. از این رو می بایست بر اساس نوع ورزش ها مکان را تفکیک نمائید. به عنوان مثال برای ورزش هایی مانند پیلاتس و یوگا می بایست محیط هایی خلوت با رنگ هایی مانند بژ، کرم، سفید و رنگ های چوب استفاده نمود.

استفاده کردن از آینه در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی

به جرات می شود گفت آینه یک جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی باشگاه ورزشی محسوب می شود. زیرا وجود آینه به نوعی سبب تشویق شدن به ادامه دادن انجام تمرینات، انجام درست حرکات و مقایسه کردن خود با دیگران و سرمشق گرفتن از آن ها میگردد. بر همین اساس در حال حاضر در بعضی باشگاه ها رو به روی هر دستگاه یک آینه قرار داده شده است و یا آینه های بلند تمام قد از سقف تا زمین طراحی شده اند. همینطور در بعضی باشگاه ها، آینه های دارای برش با اشکال هندسی دایره، لوزی و مثلث مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع آینه ها محیط را از سادگی آورده و طراحی زیبایی را به فضا خواهند بخشید.

یشتر بخوانید: طراحی داخلی فروشگاه ها

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، طراحی دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و دکوراسیون لوازم تحریر ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 0912164184202188559485

دفتر کارخانه کرج

 • واتساپ : 09333695121

انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ، پوشاک ، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و طراحی دکوراسیون فروشگاهی و…..