شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون مطب - دکوراسیون مغازه | دکور مغازه | دکور فروشگاه | دکوراسیون لباس
طراحی دکوراسیون مطب

طراحی دکوراسیون مطب :طراحی مراکز درمانی و مطب ها اهمیت ویژه ای دارد و اغلب به سبک مدرن طراحی میشوند و از ایده های مدرن و نو با تجهیزات کامل برای طراحی مطب ها استفاده میشود.

اصول طراحی دکور مطب

در طراحی دکور مطب ها به خصوص مطب دندانپزشکی  و پزشکان عمومی و مطب روانشناسان علاوه بر اینکه باید طراحی به گونه ای باشد که از فضا استفاده بهینه را برد تا میزان عملکردها بالا رود به زیبایی بصری مطب نیز باید توجه گردد و این عامل مهمی در طراحی دکور مطبها میباشد که باید بسیار به آن توجه کرد .

دیگر نکته ای که در طراحی دکور مطب ها حائز اهمیت میباشد استفاده از رنگهای مناسب و آرام بخش در قسمت دیواره ها ی مطب و سبک چیدمان لوازم میباشد که حسی که به بیمار منتقل میشود حس آرامش باشد وهمچنین بتواند تصویری از یک پزشکی معتبر و حرفه ای را در ذهن بیمار ایجاد کند

یک دکورایده آل برای فضای مطب چه دکوری میباشد؟

میخواهیم باهم این موضوع را بررسی کنیم که یک دکورایده آل برای فضای مطب چه دکوری میباشد :

فضای مطب باید جوری طراحی شود که در آن نور طبیعی و نور مصنوعی هردو وجود داشته باشند رنگبندی استفاده شده در فضا باید آرامشبخش و متناسب با فضای مطب باشد طوری که حس آرامش را به بیمار القا کند و رعبو وحشت او را از فضای پزشکی کاهش دهد.

برای زیباسازی فضا ی مطب و ایجاد حس بهتر بهتر است از چوب در طراحی دکور مطب ها استفاده گردد و استفاده گل و گیاه طبیعی در گوشهای از فضا انرژی خوبی را میتواند ایجاد نماید و محیط را زنده میکند.

مهم ترین بخش از مطب که از لحاظ طراحی بسیار مهم میباشد اتاق انتظار مطب میباشد که می بایست به نحو احسن طراحی گردد.

طراحی دکورمطب دندانپزشکی

فضای داخلی مطب دندانپزشکی باید به گونه ای طراحی شود که وقتی بیماران وارد آن میشوند از فضای استرسی آن بکاهد و آرامش به بیماران منتقل شود پس طراحی دکور مطب ها به خصوص مطب دندانپزشکی باید با دقت بیشتری و باتوجه به نیاز بیماران انجام گردد تا بیماراز زمان ورود به مطب احساس راحتی و آرامش کند مخصوصا در دندانپزشکی هایی که مخصوص کودکان هستند باید طراحی فضا و دکور مطب به نحوی احسنت انجام گیرد و از رنگهای شاد ومتنوع استفاده گردد تا در روحیه کودکان تاثیر گذاشته و حس آرامش را در آنها ایجاد کند تا از حضور در مطب دندانپزشکی نترسند.

برای طراحی دکور دندان پزشکی بهتر است از وسایل شیشه ای و یا از جنس کروم و یا استیل و فلز استفاده نشود زیرا به مراجعه کننده حس خوبی منتقل نمیکند و ممکن است جای انگشت دست روی آنها  باقی بماند و از نظر بهداشت و تمیزی درست نباشد در عوض بهتر است از وسایل چوبی و یا سنگی در طراحی آنها استفاده شود که هم شیک تر هستند و هم مناسب طراحی دکور مطب دندان پزشکی میباشند .

بهترین دکوراسیون برای مطب ارتوپدی

همانطور که میدانیم اکثراشخاصی که به مطب ارتوپدی مراجعه میکنند دارای آسیب جسمی همراه با درد میباشند.

بنابراین فضایی که برای دکور مطب ارتوپدی طراحی میشود بهتراست فضایی ارامش بخش برای بیمار باشد و در انجا احساس راحتی نماید دارا بودن وای فای و فضای مطالعه و فضای کوچکی برای کودکان در قسمت اتاق انتظار مطب مزیت محسوب میگردد و میتواند ایده مناسبی برای طراحی دکور آنجا باشد .

طراحی دکور مطب سونوگرافی به چه صورتی باید باشد ؟

دقت در انتخاب طراحی دکوراسیون مطب سونوگرافی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است  چرا که تمامی مراجعه کنندگان به این مطب خانمها هستند بنابراین ظاهر مطب برایشان بسیار مهم میباشد.

درنتیجه اگر از دکوراسیونمدرن و جذاب برای طراحی این نوع از مطب استفاده شود توجهشان را به خوبی به خود جلب خواهد کرد و با اطمینان خاطر و در آرامش کامل در این دوران به مطب ایده آلشان مراجعه خواهند نمود اتاق انتظار مطب سونوگرافی نیز باید به گونه ای باشد که حوصله افرادی که درآن جامنتظر هستند و کاری جز انتظار کشیدن ندارند سر نرود و سرشان گرم باشد و گذر زمان برایشان سریع تر باشد.

طراحی دکوراسیون اتاق انتظار مطب پزشکی باید چگونه باشد ؟

همانطور که در قسمت های قبل به صورت مختصر مطرح کردیم اتاق انتظار یک مطب پزشکی یکی از مهم ترین بخش هایی میباشد  که باید طراحی بسیار جذاب واصولی داشته باشد تا مراجعه کنندگان با حضور در آنجا احساس آرامش کرده و تا حدودی از درد و استرس آنها نیز کاسته شود این طراحی باید به گونه ای باشد که بیمار در آنجا احساس راحتی کند .

استفاده از مبلمان راحت و نورپردازی حرفه ای برای این فضا پیشنهاد میشود رنگ سبز میتواند برای طراحی این قسمت از مطب بسیار موثر باشد  زیرا با بکارگیری رنگ سبز ملایم آرامش خاصی درآن محیط ایجاد خواهد شد.

علاوه بر اینکه رنگ آمیزی اتاق انتظار در جلب توجه و ایجاد حس ارامش در او موثر است میزان سرگرمی های درنظر گرفته شده در این اتاق برای آنها نیز حائز امیت میباشد پس بهتر است سرگرمی هایی مانند کتاب و مجله و یا تلویزیون در محدوده اتاق انتظاردرنظر گرفته شود اگر مطب مربوط به کودکان و اطفال باشد هم بهتر است  وسایل سرگرمی مربوط به کودکان در این فضا بکار برده شود.

هزینه طراحی دکوراسیون مطب

هزینه طراحی دکوراسیون مطب میتواند به عوامل مختلفی وابسته باشد یکی از این عوامل سبک طراحی و میزان متریال لازم برای اجرای آن طراحی میباشد جهت کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با هزینه دقیق آن با کارشناسان ا در تماس باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کامل نمایند.

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×