شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری

طراحی دکوراسیون اداری - دکوراسیون مغازه | دکور مغازه | دکور فروشگاه | دکوراسیون لباس
طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری :این نوع طراحی دکور کمی متفاوت تر از طراحی دکور منزل میباشد طراحی دکوراسیون منزل براساس سلیقه شخصی انجام میشود اما در طراحی دکوراسیون اداری فضای مورد نظر باید طوری طراحی شود که علاوه بر رسمی بودن در دید مشتریان جذاب بوده وبتواند حس اعتماد را درآنها ایجاد کند.

طراحی فضای داخلی سازمانها برای کارکنان آن مجموعه هم بسیار مهم میباشد و روی کارکرد آنها تاثیر گذار است و باعث بازدهی با راندمان بالا درآن مجموعه میشود زیرا کارکنان با علاقه و اشتیاق بیشتری در محیطی که برایشان دلنشین است کار میکنند.

نقش رنگ هادر طراحی دکوراسیون اداری

رنگبندی در طراحی دکوراسیون اداری از اهمیت زیادی برخوردار است و متخصصان در این حوزه با توجه به محصول و یاخدماتی که آن سازمان قرار است ارائه دهد، رنگبندی دکوراسیون را تعیین میکنند.

به طورکلی طراحی دکوراسیون اداری به مهارت و تخصص بیشتری احتیاج دارد شما میتوانید با اعتماد به مشاوران و متخصصین مجموعه ما به روزترین دکوراسیون اداری را برای مجموعه خود طراحی نمایید.

فضاسازی در طراحی دکوراسیون اداری

در یک سازمان و مجموعه افراد زیادی مشغول به کار و فعالیت هستند که ممکن است حوزه فعالیتشان هم با یکدیگر متفاوت باشد به همین دلیل به هنگام طراحی دکوراسیون حتما باید فضاهای مجزا برای این افراد در نظر گرفته شود، که معمولا در طراحی دکور اداری طراحان با استفاده از پارتیشن و یا دیوارهای چوبی این فضاهارا از یکدیگر جدا میسازند.

استفاده از رنگ های متناسب در طراحی دکور اداری و نورپردازی صحیح  تا حدی سبب کمترخسته شدن چشم کارمندان آن سازمان میشود.

طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت اهمیت بسیار زیادی در بهتر دیده شدن آن سازمان دارد معمولا طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت به دو روش کلاسیک و یا مدرن و یا تلفیقی از این دو روش انجام میگیرد که در ادامه بیشتر با دو سبک کلاسیک و مدرن آشنا خواهیم شد.

استفاده از مبلمان اداری به حالت نیم ست و همینطور استفاده از کتاب خانه های شیک چوبی برای طراحی اتاق مدیریت هر سازمانی پیشنهاد میشود و تاثیر بسزایی درشیک شدن دکوراسیون اتاق مدیریت دارد .

از کجا بدانیم چه سبکی را برای طراحی اتاق مدیریت باید استفاده کرد ؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چه سبکی برای طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت سازمان مورد نظرتان مناسب تر میباشد ؟

در این بخش میخواهیم کمکتان کنیم که بهترین تصمیم را بگیرید و مناسب ترین سبک را برای طراحی دکور اتاق اداری خود انتخاب نمایید:

برای طراحی دکوراسیون اداری در مرحله اول متراژ آن فضا برای ما اهمیت بسیار دارد و نکته دیگری که برای ما مهم است میزان نور و پلان آن فضا میباشد که باید به طور دقیق قبل از طراحی دکور بررسی شود مورد بعدی سلیقه شخصی میباشد که در طراحی دکوراسیون بسیار تاثیرگذار میباشد.

همچنین نوع فعالیت شما در سازمان هم از اهمیت زیادی برخوردار میباشد اگر دارای سازمانی هستید که در آن افراد زیادی فعالیت میکنند و کارشان به صورت تیمی میباشد بهتر است از دکوراسیون مدرن که خلوت تراست استفاده گردد تا فضای کار زیاد شلوغ نباشد.

همانظور که گفتیم طراحی دکور اتاق مدیریت هم میتواند مدرن باشد و هم کلاسیک بسته به نوع وسایلی که در اختیار دارید و فضایی که در اختیار دارید و نوع کارتان تعیین میشود ولی در هر شرایطی طراحی دکور این اتاق باید از همه جای سازمانتان بهتر و شیک تر باشد ، پس بهتر است نسبت به طراحی آن حساسیت بیشتری بخرج دهید و حتما باید به رنگبندی و تم این اتاق توجه بسیار داشت تا بتوان مناسب ترین سبک را برای آن در نظر گرفت.

نورپردازی در اتاق مدیریت باید به چه صورت باشد؟

میزان نور اتاق مدیریت در هر سازمانی از اهمیت بسیاری برخوردار است حال میخواهد این نورطبیعی باشد و یا از نورهای مصنوعی استفاده شود که بسته به موقعیت اتاق اداری تعیین میشود اما در صورت نیاز به نورمصنوعی بهتر است که از نور زرد استفاده شود تا فضای گرمی ایجاد شود و درصورت استفاده از نور طبیعی نیز حدالامکان از پرده ای استفاده شود که بتوان به هنگام استفاده ازسیستم های تصویری به هنگام جلسات در اتاق مدیریت فضایی تاریک در اتاق ایجاد نمود.

هزینه طراحی دکوراسیون اداری چه قدر است؟

تعرفه و هزینه طراحی دکوراسیون اداری متغیر است و به متراژ آن فضایی که قرار است طراحی شود و عوامل زیادی بستگی دارد و تا زمانی که کارشناس به آنجا نرفته و شرایط و متراژ محل مورد نظر را بررسی نکند نمیتوان قیمت دقیق آن را اعلام کرد باید حتما بازدید توسط کارشناسان طراح و  متخصص صورت بگیرد تا قیمت نهایی آن مشخص گردد.

چطور میتوانیم با طراحی دکوراسیون اداری کیفیت دفتر کارمان را ارتقا دهیم؟

مهم ترین موضوع برای بالا بردن کیفیت کاریک مجموعه یا سازمان این است که در مرحله اول فضای آنجا طوری طراحی شود که برای کارکنان آن مجموعه آرامش کامل حاصل آید تا راندمان کاری آنها بالا رود استفاده از فضای سبز در محیط کار و یا استفاده از آبنما که صدای آن حس آرامش ایجاد کند نیز تاثیر بسزایی در ایجاد حس آرامش و بالا رفتن بازدهی در کارمیشود استفاه از پارتیشن ،دکور چوبی و ایجاد ارتباط بین فضای بیرون و داخل  نیز میتواند در این زمینه موثر واقع گردد.

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین به روزرسانی ها ثبت نام کنید
با ثبت نام و دنبال کردن ما اولین نفری باشید که از اخرین اخبار و تعرفه ها مطلع می شود.
×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

×